JUHTKIRI: Kevadtööd on alanud

Kuigi öösiti on siin-seal veel miinuskraadegi, on osa julgeid põllumehi alustanud kevadkülviga. Mõned põldurid aga leiavad, et aeg pole külviks veel küps.

Tänavused külvitööd kestavad orienteeruvalt paar-kolm nädalat. Põllutöid võib hakata takistama mulla vähene niiskus. Just vihma ootavad põllumehed praegu kõige rohkem. Kuid ka selle nädala ilmaprognoos ei luba midagi eriti lohutavat.

Masinad, millega meie maakonnas kevadisi põllutöid tehakse, pole kõik just uued. Tööde käigus on vaja mõndagi parandada, kuid rikete tõttu pole vajalikud tööd tegemata jäänud.

Kes tahtis näha uusimat põllutehnikat, käis maamessil. Seal juba oli, mida uudistada. Ja mitte ainult lastel. Osade masinate funktsioone tuli lausa mõistatama hakata, asjatundjad muidugi said kohe sotti, mida tasub proovida ja mida mitte.

Möödunud aasta oli esimene aasta, mil Jõgevamaa põllumees sai üsna volilt investeerida, kinnitasid aasta lõpus kohalikud pangajuhid. SAPARDi abiprogrammi raha jõudis ka Jõgevamaale. SAPARDi toetuste küsijate hulgas olid meie põllumehed koos Järva- ja Tartumaa ametivendadega ühed aktiivsemad. Sellest võib järeldada, et põlluharijad näevad maatootmises perspektiivi ja ka teatud stabiilsust.

Põllutöömasinate ostmine on tänavu pisut veninud, sest alles täna hakkab PRIA vastu võtma taotlusi rahade saamiseks Euroopa Liidu investeeringute programmist.

Nüüd tasub tähele panna, et õiget aega mööda ei lasta. Siis saab aasta lõpus jälle uhkusega tõdeda, et polnudki kõige hullem, kasutasime meile antud võimalusi ära nii palju kui suutsime.

blog comments powered by Disqus