JUHTKIRI: Keskmine torm, suured mured

Meie maakonnas pole tormi tõttu olukord nii hull kui Pärnus ja Haapsalus, kuid elektri, kütte ja veevarustuse puudumine halvas esmaspäeva hommikul Jõgevamaal paljude koolide töö. Ja mitte ainult koolide. Ka ettevõtted, lasteaiad, katlamajad, farmid ei saanud normaalselt töötada.

Targasti tegid need juhid, kes varusid farmide juurde generaatorid, et lehmad vähemalt lüpstud saaks. Hullem oli lugu loomade jootmisega, sest pumbad ei töötanud. Eile kella 11 seisuga olid elektrikatkestuse tõttu Jõgevamaa 20 põllumajandusettevõttest elektrita 12 ettevõtte 20 farmi. Kõige hullemas olukorras oli AS Evemar ja Puurmani PÜ. Puurmani veel seetõttu, et Vooremaale teadaolevalt polnud suudetud piirkonda elektrivooluga varustaval kõrgepingeliinil eile õhtupoolikuks riket tuvastada. Pimedas vaevalt et midagi saabki tuvastada, kauaks asula ja selle ümbruse külad elektrivooluta võivad jääda, pole samuti teada.

Hull on see, et uus torm on tulekul ja seetõttu tuleks inimestel varuda joogivett, küünlaid ja toitu ning sooje riideid. Kui kaua ilmataat meiega kavatseb tembutada ja kui palju katuseid ning puid võib veel tormi saagiks minna, pole aimugi.

Vooremaa soovitab olla naabrite ja lähedaste suhtes tähelepanelikud ja neil vajadusel aidata ekstreemsed olukorrad üle elada. Kui me oleme suutnud miljonitega aidata Kagu-Aasia katastroofis kannatanuid, siis küllap saame ka oma tormikahjudega hakkama.

blog comments powered by Disqus