Juhtkiri: Kellele kevadpühad, kellele ülestõusmispühad

Päike paistab juba päris soojalt, nii et varsti võib loota ka talve taandumist. Kuigi kevad algas kalendri järgi juba nädalapäevad tagasi, pole seda õieti veel tunda, sest öösiti kimbutavad endiselt miinuskraadid. Tõsi, mitte enam nii valjult. Kuigi ilmajaam ei luba ikka veel kevadiselt sooje ilmu, võib siiski juba kergemalt riietuda.

Põhjamaade inimestena saame rõõmustada, et päev on tublisti pikemaks läinud ja pime külm talv siiski juba taandumas.

Kuidas saabunud pühi ja vabu päevi kõige paremini kasutada? Tuleks koguda jõudu ja hästi palju värskes õhus viibida. Et talv on meie juurde nii kauaks paigale jäänud, võiks kasutada veel võimalust suusad alla panna ning loodusse minna.

Eks iga inimene tea ise, kuidas ta kätte jõudnud pühi kõige paremini tähistab. Mõne jaoks on need kevadpühad, mõne jaoks munadepühad. Mõned inimesed teavad samu pühi lihavõttepühadena, kirikuga rohkem seotud inimesed peavad ülestõusmispühi. Kõik nimed peavad paika, neid pühi tähistatakse urbadega, munade koksimise ja pidulaudadega.

Ülestõusmispühade religioosne tähendus on samuti justkui kevadega seotud – valguse võit pimeduse üle, elu võit surma üle. Küllap mõtlevad paljud inimesed vähemasti pühadenädalal igavikuga seotud asjade üle sügavamalt järele.

blog comments powered by Disqus