Juhtkiri: Kauaoodatud suvi on käes

Käes on suur suvi, mida põhjamaa inimene talve läbi pikisilmi on oodanud. Läbi on ka kool ja alanud on puhkuste aeg, mis mõnedele meist kestab ainult ühe, teistele aga kolm pikka suvekuud. Igal juhul on suvi vaieldamatult kõikide jaoks see aeg, mil saame energiat varuda, et suudaksime sügisel taas uuele aastaringile vastu minna.

Vooremaa jagab oma tänase lehe esiküljel lugejatele soovitusi, kuidas veeta suvi võimalikult ohutult. Selgub, et on olemas nii palju asju, millega korteri- ja kontoriinimesed kord vabasse loodusse sattunutena eneselegi ootamatult arvestama peavad. Esmapilgul päris lihtsad soovitused võivad kindlasti marjaks ära kuluda.

Vooremaa ühineb Jõgeva haigla ravijuhi Kalle Piiskoppeli nõuannetega ning soovitab kõigil osta päikesekaitsevahendeid ja jälgida, et kõige suurema kuumaga päevitamisega liiale ei mindaks. Samuti oleks hea, kui lapsi ei lastaks veekogude juurde ilma täiskasvanu järelvalveta.

Tasub mõelda ka liiklusohutusele, sest just suvekuudel on meie teedel veelgi enam kihutajaid. Õnnetusi juhtub ka rollerite ja jalgratastega, kuid ometi on ju suvi rõõmude aeg ja mõeldud puhkamiseks. Kindlasti ei soovi keegi seda aega kipsis või haigevoodis veeta.

Soovime oma lugejatele ja kõigile jõgevamaalastele elamusterohket ja kaunist suve, et see aeg tooks meile kõigile võimalikult palju naudinguid ja võimalikult vähe kannatusi.

blog comments powered by Disqus