Juhtkiri: Kasulik piimakarjapidamine

Et Eesti Raudtee on erastatud, enamik Telekomist samuti ning muud suurt ja kasumlikku enam osta pole, on nutikad ärimehed leidnud uue nisi ? piimakarja pidamine. Eurotoetuste toel on piimakarja pidamine isegi nii kasumlik, et sellised suurinvestorid nagu näiteks Joakim Helenius ei pea paljuks Eestis lehmapidamisega tegelda. Ega Helenius ise muidugi lehmi lüpsmas käi, tal on selleks ikka töölised palgatud.

Niisama naljalt aga kusagilt enam ühtegi pankrotifarmi osta ei saa, sest need lähevad müüki nagu soojad saiad. Koos kvootidega enamasti. Sest piima tootmine ja veisekasvatus on viimasel ajal väga rentaablid tegevusalad.

Eestlastele kuuluvad põllumajandusühistud on samuti suutnud investeerida ning muretseda korralikud seadmed ja ehitanud uusi farmihooneid. Jõgevamaal on kolm suurfarmi: Tormas, Põltsamaa lähedal ja nüüd siis ka Palamuse külje all. Viimane kuulub küll Valga Lihatööstusele, kuid annab tööd kohalikele inimestele. Palamuse lähedal on veel üks Valga Lihatööstuse farm, nimelt sigala.

Oma loomakasvatus tagab Valga Lihatööstusele pea kolmandiku toormest, sest lisaks Jõgevamaale on ettevõttel teisigi loomalautu nii Tartu kui ka Põlvamaal. Jõgevamaal on soetatud omaaegsete piima- ja lihatootjate vara ning see nüüdisaja nõuetele vastavalt ka tööle pandud. Maapiirkonnale tuleb see ainult kasuks, kui tegutsevad ettevõtlikud tööandjad.

blog comments powered by Disqus