Juhtkiri: Kas homod ihkavadki tappa saada?

Möödunud laupäeval Tallinnas peetud homoparaad jäi tunduvalt alla samasugusele üritusele Riias, seda nii osavõtjate atraktiivsuse kui ka vastaste kaasavõetud viskemoona poolest. Tallinnas lendas paraadil osalejate pihta vaid mune ja kive, Riias aga loobiti erikohtlemist nõudvaid olendeid lisaks ka väljaheidetega.

Eestlased on eelkõige individualistid ja kedagi teiste eraelu suurt ei huvita, ent kui hälvet hakatakse juba avalikult promoma, ajab see normaalsed inimesed, eriti noored mehed, loomulikult kurjaks ja see on täiesti normaalne reaktsioon.

Vooremaale tundub täiesti arusaamatu, millega need nn. vähemused Eestis rahul ei ole. Keegi neid ju taga ei kiusa, voodist jalgupidi välja ei kisu, neile nõelu küünte alla ei aja, ahju ega vangi ei saada. Ühiskonda tervikuna nende orientatsioon ei huvita ? ent selles vist ongi probleem. Nii lähevad nad meelega endale totakate paraadidega tähelepanu tõmbama ja avalikke kannatusi nuruma. Tundub, et omas alateadvuses homod ihkavadki skinnidelt tappa saada.

On ju üldteada, et kui mingi huvigrupp soovib lihtsalt omasugustega mõnusalt koos olla, siis pigem tõmbutakse ülejäänud ühiskonnast eemale, minnakse looduse rüppe või üüritakse mingid kinnised ruumid, kus kehtestatakse omad reeglid, tuntakse neist rõõmu ega segata teisi. Selle printsiibi järgi korraldatakse inimühiskonnas juba aastasadu pidusid, suvepäevi, laagreid ja mida iganes.

Kindlasti suhtuksid eestlased heteroparaadi leebemalt, kuid paradoksaalselt ei vaja heteroinimesed selliseid üritusi. Seksuaalsus on siiski intiimne teema ja selleks ta ka jääb. Seksuaalsuhteid eri soost inimeste vahel peavad normaalseteks kõik religioonid ja tsivilisatsioonid. Olgu pealegi tegemist mono- või polügaamse suhte, grupiabielu, hetäärluse või muuga. Need on juba nüansid. Normaalsuse üle pole aga mõtet vaielda. 

blog comments powered by Disqus