Juhtkiri: Kalevipoja Uisumaraton: 5+

Nii palju rahvast, kui tuli Peipsi äärde kokku eelmise nädala lõpus, ei ole siinne kant talvisel ajal ilmselt juba kaua näinud. Aga oluline pole mitte inimeste rohkus, vaid nende rõõm ja hea tuju (päeva jooksul ei õnnestunud näha ühtki mossis nägu), suurepärane võimalus harrastada tervisesporti või võtta mõõtu Eesti uisuparemikuga.

Ja mis kõige erakordsem ? nii palju uisutajaid pole Eestis varem korraga koos olnud.

Kiitust korraldajate aadressil on tulnud juba rohkesti. Tõsi, kõik ei läinud plaanikohaselt. Uisurajale, mis mõned päevad enne maratoni oli ideaalses korras, sadas lumi. Paraku ei jätkunud tehnilist võimsust seda lund kiiresti ära koristada ja nii jäid jääpraod lume all salakavalalt kukkujaid ootama. Ka diplomite jagamine pärast fini?it saab edaspidi olema ladusamalt organiseeritud, kinnitab korraldusmeeskond, kes juba praegu peab nõu, kuidas tuleval aastal maratoni paremini teha.

Kiidusõnu teenivad piirivalve, kaitseliidu, politsei, päästeteenistuse ja kiirabi omavaheline eeskujulik koostöö maratonist osavõtjate turvalisuse tagamisel.

Laupäeval 24 km distantsil üldarvestuses kuuendale kohale tulnud ja paljudel Soome uisumaratonidel osalenud Kalle Valtonen oli Kalevipoja uisumaratoni korralduse kõrgest tasemest vaimustuses. Kauaaegne tuntud uisusportlane (maratonil 35. koht) Jaak Gross avaldas lootust, et maratonist kujuneb tugev traditsioon. Sedasama mõtet on väljendanud paljud inimesed.

Kokkuvõttes 5+ viiepallisel skaalal, hindab enamik maratonist osavõtjaid ja pealtvaatajaid esimest Kalevipoja Uisumaratoni.

Veel nädala eest said korraldajad paar telefonikõnet, kus helistaja muud ei mõistnud teha kui irvitada uisumaratoni korraldamise idee üle. Inimesed ja arvamused on erinevad.

Tuleb tunnistada, et maratonipäev oli Jõgevamaale, iseäranis Peipsi-äärele eriline: õnnestunud suurüritus tõi selle paiga, mida kahjuks tihti nimetatakse mahajäänud ääremaaks, taas positiivses valguses Eesti kaardile. Ja mitte ainult. Tõenäoliselt peetakse siin järgmise talve uisumaraton juba rahvusvahelisse maratonide sarja kuuluvana.

blog comments powered by Disqus