Juhtkiri: Kaitseliidu roll peab veelgi kasvama

Teisipäeval toimunud lõunasöögil maakonnalehtede peatoimetajatega valgustas peaminister Andrus Ansip pikemalt Eesti kaitsevõime tagamise ja välispoliitika telgitaguseid.

Praegu käib ühiskonnas tuline arutelu selle üle, kas Eesti vajab pigem palgaarmeed või peavad kutsealused jätkuvalt sõdurielu ära proovima. Veenvaid argumente on mõlemil poolel.

Tegelikkus on aga selline, et juba praegu moodustavad meie kaitsejõudude isikkoosseisust enamiku need mehed, kes selle töö eest palka saavad. Olgu välismissioonidel või kodus, vajame sõdureid, kes on tõelised professionaalid.

Kui aga kutsealuste väljaõpe väheneb, siis ei tohi ometi kannatada riigi kaitsevõime. Nii rõhutas peaminister korduvalt, et näeb siin ühe väljapääsuna Kaitseliidu tegevuse laienemist. Kui poistel jääb mingil põhjusel sõjaväes käimata, ja neid on paraku üha rohkem, siis on võimalik tulevikus saada väljaõpe Kaitseliidu abil.

Seega peab Kaitseliidu roll edaspidi veelgi kasvama. Üha suuremat rõhku tuleb panna tööle noortega, kes tänastelt tublidelt tegijatelt millalgi elu sunnil ohjad üle peavad võtma.

11. novembril tähistas Kaitseliit oma sünnipäeva, nagu ka politsei ja enamik ministeeriume. Tänase Vooremaa vahel ilmub juba traditsiooniline Kaitseliidu Jõgeva Maleva leht Kindel Tahe, kus organisatsiooni tegemistest pikemalt juttu.

Kes arvab, et Kaitseliit on mingi mineviku jäänuk, mida oli vaja ehk kriitilistel aegadel, eksib sügavalt. Pigem on Kaitseliit selgelt tulevikuorganisatsioon, kuhu kuulumine on ühelt poolt auasi, teiselt poolt praktiline vajadus, et ohu korral suuta oma kodu kaitseks midagi ära teha.

Nii tuleb Vooremaa arvates toetada kõiki algatusi, mis Kaitseliitu edendada ja arendada aitavad. Kaitseliit on saanud Eesti rahvusliku väärikuse lahutamatuks osaks ja seda on hea ning vajalik teada ka NATOs ja Euroopa Liidus olles.

blog comments powered by Disqus