Juhtkiri: Kaheksa-aastane loomapark

Laupäeval saab Elistvere Loomapark kaheksa aastat vanaks. Esimesed asukad olid piisonid, aga ka ilvesed olid seal ühed esimesed ? seega peaaegu et asutajaliikmed.

Märtsis viidi Elistverest ilveseid Leetugi. Aprillis sündinud ilvesepojad, keda kahe emailvese peale on kokku kolm, on praegu parajas seltskonnaelu eas ja üsna julged.

Loomapargist saab tihti kirjutada – siis kui jälle mõni uus loom on toodud või kui palju peenikest peret korraga juhtub olema nagu juunis.

Juuli alguses toodi Elistverre paarinädalane kährikupoeg. Krässuks ristitud kutsu on väga sõbralik ja seltskondlik, oli kohe nõus süles olema ja tuleb praegugi kutsumise peale kohe puurivõre äärde juttu ajama.

Ka ühe rebase võrra on loomapark sellest suvest alates rikkam. Olustverest toodi siia Rex, keda oli üritatud aasta otsa talus lemmikloomana pidada. Õnneks said reinu endised omanikud ise aru, et nad ei saa kasuvanematena hakkama.

Kolm nädalat tagasi jäi neljajalgsete elupaik taas nende kahejalgsete teele, kellel midagi tarka teha pole. Öösel võeti maha tükk kitsede aedikust, et näha, kas nalja saab. Sokk Priidik leidiski aiaaugu ja läks oma käe peal ringi lonkima, aga nalja see tõesti kaasa ei toonud ? ei loomatalitajatele ega talle endalegi. Nädala eest sai Priidiku seiklushimu otsa. Eluraskusi maitsnud loom sai aedikusse tagasi.

Kellel huvi Elistvere asukate vastu, tulgu kultuurselt päeval ja külastusajal.

25. august 2005

blog comments powered by Disqus