Juhtkiri: Jõgevamaalt Euroopa mastaabis tipp-projekt

Tuhandete Euroopa maade noorteprojektide seast jäi koos kahe tosina teise projektiga eurosõelale Voorel toimunud Jõgevamaa Fantaasiarikaste Noorte ?Fantaasia suvelaager puuetega noortele 2004?.

See pole õnneloos või lihtsalt vedamine. See on väga vajaliku ettevõtmise planeerimine, projektiks kirjutamine, edukas läbiviimine ja eeskujulik aruandmine. Nii lihtne ongi. Neli sisutihedat päeva täis ettekannete kuulamist ja arutelusid, kaunite kunstidega tegelemist, sekka ekskursioongi. Eriliseks tegi projekti aga osalejaskond: koos olid erinevate puuetega noored, samuti puuetega noortest koosnev korraldajate tuumik.

?Sain endale tõestatud, et saan nüüd juba ka ise täiesti iseseisvalt väljaspool kodu hakkama!? kirjutas üks laagrisolnu tagasisidelehele. Väljaspool kodu, Euroopa tasandil edukat hakkama saamist tunnetasid küllap ka Euroliidu pealinnast naasnud projektijuhid.

Seal kogesid nad, et Eesti pole pelgalt Euroopalt saaja rollis, vaid mõneski asjas suunanäitajaks ja eeskujuks. Näiteks mujal Euroopas ei toimi e-kool veel nii nagu meil.

Teiste riikide noortelt saadud kogemused, muljed ja kontaktid lisavad ühingu motole ? Ühenduses peitub jõud ? uue, rahvusvahelise mõõtme.

Kindlasti innustab Brüsselist saadud tunnustus peale fantaasiarikaste noorte teisigi tänaseid projektikirjutajad huvitavaid ja tänuväärseid ideid projektideks vormistama. Samas võidakse ehk veidi karta väga kõrgele seatud latti ? järgmistel projektidel suure tõenäosusega nii edukalt ei lähe.

Aga eesmärk pole ju Potjomkini küla ehitamine, et teistel väljastpoolt ilus vaadata oleks. Projekte koostame ikkagi selleks, et saaksime endi probleeme tasapisi lahendama hakata ja elu paremaks muuta.

Euroopa Noorte tunnustus lisab Jõgevamaa edaspidistele projektidele loodetavasti veelgi usaldusväärsust.

blog comments powered by Disqus