Juhtkiri: Jõgevamaa suurim rikkus on targad lapsed

Riigieksamite tulemused on õpilastel ja koolijuhtidel ammu teada, ent koolide kaupa neid seni laiemalt avalikustatud pole. Kui Vooremaa selle töö ette võttis, siis selgus, et teisipäeval ja reedel olid andmed ja tabelid eksamikeskuse kodulehel veidi erinevad, siit ka põhjus. Nimelt näitavad viimased arvud ainult 2006. aasta korralisel eksamil osalenud õpilasi, ilma varemlõpetanuteta. Kuid üldist trendi see siiski muuta ei tohiks.

Jõgevamaal on neid tulemusi vaadates ja võrreldes igatahes põhjust rõõmu ja uhkust tunda. Maakondade arvestuses hoiame oma keskmise tulemusega tublit neljandat kohta. Kuid kirjandit kirjutati Jõgevamaal paremini kui üheski teises maakonnas, vaid Tallinna kesklinna ja Tartu linna koolide keskmised punktid olid paremad. Maakondade lõikes tegid ka ajaloo eksami kõige paremini just Jõgevamaa lapsed.

Riigieksamite tulemuste põhjal Jõgevamaa kõige tugevama kooli Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi rääkis kunagi Vooremaa toimetajale, et aastaid tagasi, kui ta Jõgevale tuli, sai ta kohe aru, et siin on targad lapsed.

Täna kinnitavad seda ka arvud. Tõepoolest, Jõgevamaal on targad lapsed ning võib-olla on just see meie maakonna kõige suurem rikkus.

Kui need lapsed vanemaks saavad, siis vaevalt nad rumalaks lähevad. Aga kodumaakonnast ära lähevad neist paraku paljud ning siin ei ole mõtet püüda kedagi vägisi kinni hoida. Maailm on ju lahti ja vajab avastamist.

Küll saame me kõik vähemalt midagi teha selleks, et need praegused targad lapsed tahaksid siia tagasi tulla, just siin oma loomupärast andekust tegudeks vormida. Kõige olulisem on aga see, et neile, kes oma saatust jätkuvalt Jõgevamaaga kavatsevad siduda, oleks siin igas mõttes mõnus olla. Oleks arenguruumi, tööd, kultuuri ja loomulikult ka lahedaid lõbustusi.

blog comments powered by Disqus