Juhtkiri: Jõgeva firmad otsivad uusi turge

Eile õhtupoolikul said Jõgeva kultuurikeskuses ettevõtluskonkursi ?Jõgeva aasta ettevõtja 2004? parimad kätte preemiad. Konkursi raames selgitati välja parim ettevõtja kolmes kategoorias. Lisaks anti välja preemia suurimale Jõgeval asuvasse põhivarasse investeerijale ning enim töökohti loonud ettevõttele.

Kokku võttis konkursist osa 21 firmat. Preemia omistamisel peeti silmas 2004. aasta käivet, töötajate arvu, Jõgeval asuvasse põhivarasse tehtud investeeringuid ning käibe ja töötajate arvu suurenemist 2003. aastaga võrreldes

1-9 töötajaga ettevõtete arvestuses võitis 2004. aasta parima ettevõtja preemia OÜ Eesti Metall. Varem ka Äripäeva Jõgevamaa firmade paremusjärjestuses suurepärasele teisele kohale tulnud ettevõte tegeleb vanametalli käitlusega. 2004. aastal alustati musta vanametalli eksporti Saksamaale ning Jõgeval asuvasse põhivarasse investeeriti 5,1 miljonit krooni, mis tõi ettevõttele ka Suurima investeerija preemia. Lisaks avas ettevõte ka osakonna Tartus, investeeriti tootmise käivitamisse ning uude tehnoloogiasse.

Keskmiste ehk 10 ? 29 töötajaga firmade arvestuses võitis ülekaalukalt põllumajandustehnika müügiga tegelev A.Tammel AS. Firma investeeris Jõgeval juurdeehitisse, kus on uued laoruumid ja masinate monteerimise ruum, lisaks avati uus kauplus. Oma haaret laiendati eelmisel aastal Viljandisse, kus tegutseb tütarettevõte. Aasta alguses võeti tööle kaks uut inimest. Tehnika müügile aitas kindlasti kaasa ka põllumajandustoetuste jagamine talunikele.

Teisele kohale tuli selles kategoorias Belander Grupp ning kolmandaks KSK Jõgeva.

Suurima töötajate arvuga ettevõtete seas oli võidukas Jõgeva Majandusühistu. Tihedas rebimises edestas majandusühistu napilt OÜd Nordlanden ning Valmeco ASi.

Majandusühistu investeeris mullu 5,5 miljonit krooni. Suuremateks projektideks oli Pae kaupluse parkla ehitamine ning kaubahalli kulinaariaosakonna arendamine. Samuti uuendati oluliselt mitmes kaupluses kassasüsteeme.

Hea teeninduskultuuriga ettevõtte tiitli pälvis teiste seas ka OÜ Bitboard, mis tegeleb arvutite ning nende lisaseadmete müügiga. Bitboard on avamas oma esinduskauplust Tartus, pood on olemas ka Rakveres.

Hea, et meie firmad otsivad julgelt uusi turge, samas suudavad ettevõtjad ka investeerida ning uusi töökohti luua.

 

7. juuni 2005. a

blog comments powered by Disqus