Juhtkiri: Jätkuks tähelepanu ka aasta läbi

Jõulude mõju inimestele on imeline ? sel ajal tehakse üksteisele kingitusi ning sugugi mitte ainult materiaalseid. Jõuluajal ollakse tavalisest palju tundelisemad, suudetakse paremini leppida, andeks paluda ja andeks anda, muutudes nii ka ise.

Just jõulude ajal suudavad inimesed mõelda endast nõrgemate ja väetimate toetamisele. Imetore on jälgida, kuidas Jõulutunneli saates suudetakse väikelaste heaks annetada miljoneid. Kuidas muidu nii kokkuhoidlikud eestlased, kes ei raatsi kerjusele peenrahagi anda, äkki nii lahkeks muutuvad, et lausa tuhandeid loovutada suudetakse?

Kas meid piinab mingi süütunne? Kompleks? Või oleme jõuluimest nii härdaks tehtud ja ei jõua end hiljem aasta läbi ära kiruda ? miks küll ometi??

Vooremaa on seisukohal, et puuetega inimestele peaks tähelepanu jätkuma aasta läbi. Kui teie kõrval palub ratastoolis inimene abi ukse avamisel, pole vaja temast üle joosta või kiiresti mitte midagi nägeva pilguga edasi kihutada. Aidake teda! Proovige teha kasvõi üks imeväike heategu päevas! Õpetage heategemise kunsti oma lastele ja lastelastele. Et nad oleksid hoolikad ja tähelepanelikud, et nad ei kiirustaks ükskõikselt minema, et nad vaevuksid abivajajat märkama, panema end mõttes tema olukorda.

Meie maailm on niigi täis totrat konkurentsi, ärapanemispoliitikat ja “vorst vorsti vastu? või ka “

hammas hamba vastu? suhtlemist- suhtumist. Kõige rohkem kannatavad sellepärast just puudega inimesed. Ärme ise teeme nende niigi keerulist elu veelgi keerulisemaks. Aitame neid, kus vähegi võimalik. Ja mitte ainult jõulude ajal.

Jõuluaeg on eelkõige hingerahu leidmise aeg. Unustagem siis mõneks nädalaks ära erimeelsused. Las täituvad südamed jõulurahuga.

blog comments powered by Disqus