Juhtkiri: Jälle asja Elistverre

Mai lõpus ja juuni algul pole mõtet Elistverre minna, sest siis on loomapark enamasti kooliekskursioonide päralt. Kes ei taha lausa lastesummas ühe aediku juurest teise juurde marssida, peaks veidi ootama. Loomapargi töötajatel on siis tööd nii palju, et õhtuks on neil lisaks jalgadele ka suud väsinud.

Praegu on Elistveres veidi rahulikum, kuid uudised beebibuumist toovad jälle uue portsu külastajaid.

Loomapargi töötajatel on murelikud päevad ja uneta ööd, sest mitu leidlapsest kitsetalle vajavad hoolitsust. Kuid nagu elusolenditega tegelejatel ikka, tuleb ette ka palju rõõmsaid üllatusi.

Kaks ilmselgelt orvuks jäänud kitselast, üks pooleteisekuune, teine umbes kümnepäevane, on leitud Harjumaalt, Tallinna Loomaaeda viidud ja sealt Elistverre kui sobivamasse paika edasi saadetud.

Teine kümnepäevane tall leiti ülemöödunud pühapäeva õhtul Järvamaalt maanteekraavist nutmast. Et talleke väga viletsas seisus oli, ei hakanud leidjad kohe Elistverre teatamagi, vaid püüdsid enne selgusele jõuda, kas leitud loomake üldse ellu jääb.

Praegu on üks kümnepäevane imik Asta Sarve kodus, teine tema kolleegi Elo Melgi juures. Tegemist on nendega üksjagu, sest nii väike loom tahab ju iga kolme tunni tagant süüa, seda ka öösel. Ja loomulikult tuleb neid praegu lutist sööta. Seegi töö vajab teatud oskust, sest kitsetall ei ole ise kuigi suur imeja, temal peab jootmise ajal pead kuklas hoidma.

Ka oravate poolest on loomapark hetkel üsna rikas. Sellest on umbkaudu aasta, kui loomaparki enam-vähem ühel ajal kaks oravat toodi. Üks neist oli tartlane, teine tallinlanna.

Loomakesed paigutati koos ühel ajal ühte puuri, et nad oleksid algusest peale võrdses seisus. Nüüdseks on nad seal igatahes nii hästi sõbrunenud, et otsustasid n-ö ?leivad ühte kappi panna? ja normaalset pereelu alustada. Noore abielupaari kolmel kuuenädalasel pojukesel on juba silmad lahti ja parasjagu kiirust-osavust jalgades, et puuris ringi tuisata ning külastajate pilku köita. Nimelt on plaanis uued kasvandikud edaspidi lihtsalt parki lahti lasta, nii-öelda elavaks dekoratsiooniks. See tuleb aga kõne alla vaid juhul, kui loomakeste geneetiline kood seda soosib.

Külastajad peaksid aga varuma kannatust ja aega, et siis rahulikult Elistveres olla.

 

blog comments powered by Disqus