Juhtkiri: Internetile lähemale

Jõgeva Elamu lõpetab Jõgeval internetiteenuse edasmüümise ja Elion võtab tema kliendid üle. Kinnisvara haldamise ja hooldamisega tegelev firma ei pea tõepoolest pingutama, et IT valdkonnas gigantidega sammu pidada.

Loodetavasti paraneb edaspidi ka püsiühenduse kvaliteet: lihtsustub liitumine, lõpevad ootamatud katkestused ning internetipangas arve maksja ei pea ootama, kui naabertrepikoja poiss omale filmi või muusikapala saab alla laetud.

Internetiühenduse kättesaadavust peab oluliseks ka sügisel ametissesaanud linnavõim. ?Ehitame välja traadita interneti leviala,? lubab nelja aasta peale ettevaatav koalitsioonileping. Tõenäoliselt tuleval aastal Jõgevat veel WiFi leviala ei kata, kuid mehed on lubaduse andnud. Samuti vajaks ilmselt kaalumist, kas päris tervet linna oleks vaja traadita internetiga katta, kui piisaval määral saab kasutada ka traadiga võimalusi. Igatahes on linnajuhtide suund toetustvääriv, Eestis leidub linnu, mille võimumehed ei teadvusta tänapäeval väga kiiresti kasvava meediumi olulisust.

Samuti peaks internetikasutajaid rõõmustama Elioni tegevus interneteenuste kättesaadavamaks muutmisel. Murelikuks teeb aga suurfirma jätkuv monopoolne seisund. Teisi internetipakkujaid Jõgeva linnas praegu pole.

Peatset konkurentsi võib oodata ehk praegu lisaks Tallinnale veel kuues Eesti linnas ja Virumaal kohalolevalt Norby Telecomilt, kus valmib äriplaan ka Jõgevamaal tegutsemiseks. Ehk tuleb vaatab meie maakonna poole teisigi internetiteenuse pakkujaid.

Konkurentsi pole vaja mitte konkurentsi enda pärast või segaduste tekitamiseks, vaid et tarbijal oleks valikuvabadus vastavalt oma vajadustele ning ta saaks teenuse soodsuses kindel olla.

Internetti on igapäevaselt vaja nii linna- kui maaelanikul, see pole mingi uhkeldamise asi. Internet aitab elu mugavamaks, huvitavamaks ja odavamaks muuta.

blog comments powered by Disqus