Juhtkiri: Inimesed, tulge mõistusele!

Ülestõusmispühade järel võis päästeamet rõõmuga raporteerida suurte tuleõnnetusteta möödunud puhkepäevadest. Harilikult nii hästi ei lähe, sest just sel ajal kipuvad inimesed kulu põletama. Kuigi tänavu oli kulu põletamine ammu enne pühi ära keelatud.

Teisipäevahommikune teade Palalt, kus tules hukkus inimene,  oli Lõuna-Eestis käesoleval aastal juba 12. ohvritega lõppenud tulekahju. Neis on tulle jäänud 14 inimest. Kogu riigis on hukkunuid juba 34. Eelmisel aastal jäi Jõgevamaal tulle kokku seitse inimest.

Inimesed, tulge mõistusele! Meid on niigi vähe! Enamiku traagiliselt lõppenud tulekahjude põhjus on hooletu suitsetamine. Suitsukoni hoolikas kustutamine ei ole midagi nii ülimalt keerulist, et suitsetaja sellega toime ei tuleks. Lisaks võib toas suitsetamine saatuslikuks saada ka teistele pereliikmetele ja naabritele.

Suitsuanduri vajalikkusest on räägitud nii palju. Mõistus tõrgub uskumast, et inimesed pole sellest midagi kuulnudki. Suitsuandureid on jaganud päästeamet ja kohalikud omavalitsused, kahjuks pole neid ikka veel igasse kodusse jätkunud.

Jah, suitsuandur ei too kedagi põlevast majast välja, ometi annab see väike seade varakult ja valjult teada toimuvast. Ikka selleks, et inimestel oleks võimalus eluga pääseda.

Kui juhtute nägema, et naabril, tuttaval või sõbral pole ikka veel kodus suitsuandurit, siis kinkige see talle! Teete sellega heateo mitte ainult kingi saajale, vaid ka iseendale.

27. märts 2008. a

blog comments powered by Disqus