Juhtkiri: Fest jääb küll ära, aga kultuuriüritusi tuleb piisavalt

Mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu jääb sellel suvel ära traditsiooniks saanud sümfooniakontsert Põltsamaa lossihoovis. Varasemal kaheksal aastal on seal käinud kontserte andmas mitmed üle ilma kuulsad muusikud ja muusikakollektiivid.

Praegu on käsil läbirääkimised hoopis roosidepeo asjus. Kui kõik läheb esialgsete kavatsuste kohaselt, peetakse augusti lõpupäevil, kui roosid on kõikjal täies õiteilus, Põltsamaa lossihoovis üle-eestilise rooside seltsi eestvõttel kahepäevast roosidepidu.

Põltsamaa veinipäev tuleb tänavu tavalisest suurejoonelisem. Et sel aastal tähistatakse ühtlasi Põltsamaa veini 85. aastapäeva, plaanib Põltsamaa Felix peopäevaks 11. juuniks välja anda uue juubeliveini.

Veinipäevaga samal ajal tähistatakse ka Põltsamaa linna 79. aastapäeva, pidustused algavad hommikul kultuurikeskuse ees platsil. Õhtuseks programmiks on Felix lubanud kohale tellida kogu lossihoovi katva telgi, mis mahutab tuhande inimese ringis. Nii ei peaks pidulisi häirima isegi võimalik vihmane ilm.

23. aprillil peab 165. sünnipäeva segakoor Heli. Mai alguses saab kümneaastaseks kultuurikeskuse topeltkvartett. Mitmete kontsertidega tähistatakse Põltsamaa kiriku oreli 105. aastapäeva jne.

Vahetult veinipäeva eel on 10. juunil plaanis pidulikult avada Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võimla. Sel puhul on oodata linna rohkesti külalisi ka nii sõpruslinnadest, Eesti Olümpiakomiteest kui ka mitmelt poolt mujalt.

Üritusi jätkub ka juulis ja augustis. Tasub ainult reklaami jälgida.

blog comments powered by Disqus