Juhtkiri: Ettevõtlikkus ja pealehakkamine eelkõige

Jõgeva Maanaiste Ühenduse eilsel aastakoosolekul valiti Aasta Naiseks Puusta talu 28-aastane perenaine Airi Külvet Puurmani vallast Tõrve külast. Varem on selle tiitli saanud Karina Kaarepere, Pille Tutt ja Tiiu Sarv.

Airi Külvet valiti hiljaaegu ka Jõgeva Talunike Liidu etteotsa. Pedja jõe ääres kunagi oma vanaisale kuulunud 54 hektari suuruses Puusta talus peab Tallinnas sündinud ja kasvanud Airi Külvet praegu lihaveiseid. Samal ajal õpib noor daam Eesti Põllumajandusülikoolis viimasel kursusel loomakasvatust ning on ühtlasi Anu Aida stipendiumi laureaat. Seegi pole veel kõik. Aastakoosolekul tutvustasid Airi Külvet ja tartlane Kadri Soo vägivalda kogenud naiste tugigrupi tegevust Jõgevamaal, mida nemad kahekesi eest veavad.

Maanaiste ühendusel on palju ühisettevõtmisi, väljasõite ja mitmesuguseid huvitavaid ning kasulikke kursusi. Eelmisel aastal ära jäänud siiditrüki kursus tahetakse ette võtta tänavu. Kavas on hakata õppima ka kangastelgedel kudumist, seebi valmistamist. Põltsamaa emadeklubi on lubanud aga detsembri keskpaiku anda üheks päevaks maanaiste ühenduse käsutusse oma maja, kus on plaanis mitmeid kursusi. Perepäev on aga sedakorda Palamuse piirkonna ette valmistada.

Nii et pole midagi hullu: kui on ettevõtlikkus ja hea annus pealehakkamist, saab ka pealinnast pärit inimene loomadega hakkama. Ja talupidamisega samuti. Kõigele lisaks jõuab veel kohalikku taluliitu juhtida. Vooremaal on siiralt hea meel, et meil maakonnas nii tegusaid naisi leidub.

 

blog comments powered by Disqus