Juhtkiri: Ettevaatust, libamaaklerid!

Kolleeg tahtis mõni aeg tagasi maja osta. Mitte endale, vaid poja perele. Kõigepealt pani lehte kuulutuse. Ja talle helistaski mees, kes pakkus soodsa hinnaga maja. Suur oli aga kolleegi üllatus, kui maja pakuti samale tänavale, kus elavad ta sugulased. Suisa nende vastu. Müüja vajas kiiresti käsiraha.

Tehing jäi muidugi katki, sest selgus, et sugulaste vastasmajas elavad inimesed ei kavatsegi oma maja ära müüa.

Jõgeval on levinud kuulujutud, et siin võib 3-4 toalise korteri eest saada 80 000-120 000 krooni. Turuhind on nendel korteritel aga kõigest 40 000 – 50 000 krooni Inimesi eksitavad kõikvõimalikud libamaaklerid.

Viimased lubavad algul korteri väga kalli hinnaga maha müüa, hiljem võib aga selguda, et maakler ei saanudki korteri eest turuhinnast rohkem.

Pärast esialgsest madalama müügihinna selgumist võib libamaaklerit usaldanud inimesele kaela tulla veel väga palju ebameeldivat. Näiteks võib libamaakler hakata müüjale ootamatult korteriostuhinnast maha arvama kulutusi, mille tegelikust suurusest saab müüja teada alles pärast müügitehingu sooritamist. Sellised kulutused võivad küündida isegi kümnetesse tuhandetesse kroonidesse ja nii jäävadki müüjale tühjad pihud.

Korterimüüjad lähevad libamaaklerite õnge just hõlptulu ootuses. Jõgeval kinnistut ostes ja seda seejärel mõne aja pärast uuesti müüa üritades loodab mõni libamaakler tasku panna 100 000 krooni ringis.

Levinud on ka utoopia. Näiteks ilmus hiljuti kohalikus ajalehes huvitav kuulutus, kus küsiti Jõgevalt 20 kilomeetri kaugusel asuva maja eest 800 000 krooni.

Sama palju võiks maksta korralik 40 hektari suurune kinnistu, kus on 15 hektarit metsa, kinnitavad asjatundjad. Põltsamaa kandis olevat üks suurtalu müügis hinnaga 700 000 krooni.

Nii et armsad inimesed, kes te kiiresti püstirikkaks tahate saada. Tuletage meelde Pealtnägijas hiljuti olnud kurba lugu, kus pere peab oma korterist välja kolima, sest nemadki tahtsid ratsa rikkaks saada. Kui soov tõepoolest korterit müüa, siis ärge usaldage esimest ettejuhtuvat maaklerit, see ei pruugi olla õige. Vanasõna, et üheksa korda mõõda ja alles kümnes kord lõika, peab kinnisvaraäris kohe kindlasti paika.

blog comments powered by Disqus