juhtkiri: Elame, näeme

Skandaal välisministeeriumist kadunud salajaste paberitega alles kogus tuure, kui Postimees teisipäeval poliitikute reitingute tulemustega peaministrile vastu pead lajatas. Ja nii kehvad numbrid vajasid karme tegusid. Parts tõttas välisministri vabastamise avaldusega otseteed Kadriorgu. Aga välisminister jonnib ja ei suvatsegi tagasi astuda.

Reformierakonna juhatus kiidab takka, et kui Ojuland vabastatakse, pakub erakond ta uuesti välisministriks. Ja nõuab erakorralisi Riigikogu valimisi, mida nagunii ei tule.

Parts võinuks ju konkreetsuse huvides kuu aega ära oodata ja vaadata, kui palju selle aja jooksul salajasi dokumente üles leitakse. Ja alles siis Kadriorgu tõtata.

Jutud sellest, et Res Publica otsib liitu hoopis Keskerakonnaga, ei saa kuigi tõesed olla, sest lihtne aritmeetika näitab, et Riigikogus neil enamust nagunii poleks. Nii et lootusetu üritus. Ja kolmandat need kaks nii lihtsalt koalitsioonikaaslaseks ei leia. Kui üldse leiavadki.

Nii et sundolukorras oleval koalitsioonil tuleb jätkata. Iseküsimus on, kes peaministriks jääb. Karta on, et Juhan Partsi otsustav tegutsemine võib tal endal tooli alt tõmmata. Välisministri kohale tõuseb siis respublikaan ja peaministriks saab Andrus Ansip. Aga selleks ta ju Tallinna tuligi.

Elame, näeme.

blog comments powered by Disqus