JUhtkiri: Bussijuhtide streik jääb ära, õpetajate oma tulekul

Transpordi ja teetöötajate ametiühing ja autoettevõtete liit allkirjastasid kolmapäeval ametlikult kaheaastase üldtöökokkuleppe, seega jääb bussijuhtide üldstreik ära.

Kolmapäeval kiitis transpordi- ja teetöötajate ametiühingu juhatus kuue poolthäälega heaks teisipäeval allkirjastatud palgaleppe, selle vastu oli neli ametiühingujuhti. Heakskiit tuli väga napilt, kuid siiski.

Hääletus oli pingeline, palgalepe tähendab töötajatele keskmiselt 1500 kuni 2000-kroonist palgatõusu.

Ühest suurest elu segamini pööravast streigist oleme üle noatera pääsenud, kuid järgmine arusaamatus on kohe ukse all. Nimelt on õpetajad ja kultuuritöötajad otsustanud, et riigieelarves pakutav umbes 20-protsendiline palgatõus haridustöötajatele ja 13-protsendiline palgakasv kultuuritöötajatele neid ei rahulda ja nad nõuavad 30-protsendilist palgatõusu.

Nüüd on haridusminister Tõnis Lukas kutsunud esmaspäeval toimuvale ministeeriumi ja haridustöötajate liidu vahelistele palgaläbirääkimistele ka omavalitsuste esindajad, sest just nemad on õpetajate peamised tööandjad. Paraku pole omavalitsused palga alammäärade läbirääkimistel osalenud, kuid nende kui tööandjate esindusorganisatsioonide panus aitab kindlasti kaasa kokkuleppe saavutamisele.

Vooremaa loodab, et ka haridus- ja kultuuritöötajatega on võimalik läbi rääkida ja kompromiss saavutada, selleks soovime osapooltele kannatlikku meelt ja üksteisega arvestamise soovi.

blog comments powered by Disqus