Juhtkiri: Ausatest inimestest on rõõm kuulda

Meedia toob meieni pidevalt uudiseid kõikvõimalikest kelmustest, altkäemaksudest ja vargustest, nii et vahel võibki tunduda, et elame mingis sulide riigis. Õnneks see siiski nii ei ole.

Tavalised kenad inimesed ja nende heateod jõuavad lihtsalt harva leheveergudele, ent seda meeldivad on neist lugeda. Üleriigilist huvi äratanud juhtum, kus Räpina poest 500 krooni leidnud aus inimene tõi raha politseisse, leidis möödunud nädalal lahenduse, kuna rahale ilmus omanik järele.

23. oktoobril leidis kohalik naine Räpina Selvehalli põrandalt 500-kroonilise ja viis selle konstaablijaoskonda. Seejärel hakkas politsei raha omanikku otsima ning kohaliku lehe politseirubriigis ilmus juhtunu kohta teade. Sellele reageeris ainsana Räpinas elav mees, kes rääkis, et raha oli kaotanud tema tütar. Kuuendas klassis õppiv tüdruk oli kooliekskursiooni eest maksmise jaoks mõeldud raha kogemata poes taskust välja tõmmanud.

“See juhtum näitas, et ausus tasub end ära, vähemalt väikeses kohas. Enamuse meie kandi inimeste jaoks on 500 krooni siiski suur raha ning ilma leidja ausa käitumise ning ajalehe vahenduseta poleks omanik kaotatud raha kätte saanud,” ütles juhtumiga tegelnud konstaabel Katrin Satsi, vahendab BNS.

Tema sõnul on positiivne ka see, et kõrvalised inimesed ei proovinud raha politseilt välja petma hakata. Rahale järele tulnud inimeste suhtes ei tekkinud aga konstaablil hetkekski kahtlust, sest tegemist on väga ausa perekonnaga.

Vooremaa leiab, et ausatest inimestest on alati rõõm kuulda. Samuti kirjutada. Kindlasti on ju ka Jõgevamaal enamik inimesi ausad ning ka väikesed heateod teevad sügistuultes südame soojemaks.

blog comments powered by Disqus