Juhtkiri: Arvuti ei tohi hakata inimsuhteid asendama

Sugugi mitte igas Eesti linnas pole veel olemas koole ühendavat kiiret ja kvaliteetset arvutivõrku, mis lubaks noortel läbi riikliku e-õppe osa saada virtuaalsetest õpikeskkondadest. Pole ka e-kooli, mis võimaldaks nii õpilastel kui ka lapsevanematel koolis toimuva kohta kiiret tagasisidet saada.

Jõgeval on need võimalused nüüd üleeilsest alates olemas ja Vooremaa arvates on kiiduväärt, et Jõgeva linn, EENet, Tiigrihüppe SA ja Norby Telecom AS otsustasid andmesideolukorra parandamiseks jõud ühendada ja leidsid tervikliku lahenduse kogu linna haridus- ja kultuuriasutuste võrgule.

See on uus võimalus mobiilsemalt suhelda, ilma milleta meie lapsed enam maailma ega ka koolis käimist ettegi ei kujuta. Interneti osa meie elus muutub suuremaks iga päevaga. Arvutid ja läptopid muutuvad üha enam meie elu osaks. Luksusesemetest on saanud igapäevased tööriistad. Seepärast on eriti oluline, et need oleksid heas töökorras ja varustatud kaasaegse internetivõrguga.

Äärmiselt oluline on aga mõista, et arvuti ei tohiks mitte kunagi hakata asendama normaalseid inimsuhteid. Võrk on ja jääb ikkagi vaid abivahendiks, mis muudab meie töö lihtsamaks, annab meile rohkem vaba aega, mida saame siis kasutada kasvõi lähedastega koos olemiseks.

Kuigi arvutid on loodud teenima inimest, on sageli olemas ka oht, et kukub välja vastupidi. Paljud noored veedavad arvuti taga liiga palju aega, nad ei mõista, et virtuaalkeskkond pole tegelikkus ja kõige nõrgemad ei suudagi sealt enam välja rabelda.

Tõenäoliselt hakatakse praegustes kainestusmajades ja narkoravilates juba üsna varsti pakkuma ka arvutivõõrutusravi. Ei tahaks, et nii läheb.

blog comments powered by Disqus