juhtkiri: Alo päevad toovad Jõgevale palju noori

Küllap ainult Betti Alveri ja Alo Mattiiseni päevade ajal on reedeti Jõgevale saabuvates ning laupäeval Jõgevalt lahkuvates rongides ja bussides pea võimatu vabu kohti leida. Kõik sõiduvahendid on vallutanud üle Eesti meie maakonnakeskusesse kokku sõitvad noored inimesed. Ärge kiruge neid, see on väga hea, et nad taas tulevad ja meile unustamatult võimsaid emotsioone pakuvad!

Jõgeva Gümnaasiumi aula oli eilsest kogu Eesti noorte lauljate päralt – seal on Alo Mattiiseni muusikapäevade raames käimas üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite konkurss, mille laureaadid selguvad täna õhtuks.

Kui konkursikontsertide ajal “hajub” kasvõi osa rahvastki gümnaasiumihoone peale laiali, siis konkursi ava- ja lõputseremoonia ajal on tunne, et nööpnõelgi ei mahu aula põrandale kukkuma, sest neist kahest emotsionaalselt kõrglaetud tipphetkest tahavad umbes neljasada lauljat pluss külalised vahetult osa saada.

Ilusaid hetki oli tänavuste Mattiiseni-päevade avamisel teisigi. Neid pakkusid näiteks Jõgevamaa Noorte Meeskoor Alo “Üht ööd” lauldes ja Ingrid Orgulase laululapsed Alo lastelaulu “Kui mind keegi ei sunni” ette kandes.

Seekord tehti avamisel teatritki. Jõgeva Gümnaasiumi XIIb klassi õpilased esitasid teatriõpetuse kursuse lõputööna valminud lavastuse teemal “Kas me sellist Eestit tahtsimegi?”. Alo Mattiisenile kui isamaalaulikule pühendatud ürituse kontekstiga sobis Andrus Kiviräha “Muinasjutul nooremast vennast” põhinev lavastus hästi ning olnuks Alo saalis, oleks ta lustinud koos muusikapäevalistega.

Nii, nagu Alo laulud on kauni meloodiaga, nii valitseb tema kunagises kodukoolis hea ja sõbralik õhkkond, mis on üleriigilisele vokaalansamblite konkursile suurepäraseks taustaks.

blog comments powered by Disqus