jUHTKIRI: Algas heakorrakuu

Lume alt välja sulanud sodi ja praht laiutab kõikjal, kust seda veel ära pole jõutud koristada. Õnneks on vihmad kinni peksnud ja kindlasti ka usinad koristajad suutnud suurema talvise liiva- ja kiviklibukihi ära koristada. Veel eelmisel nädalal lendas liiva küll nii, et suud-silmad ja isegi nina oli seda täis.

Usinalt oma elamist, aeda ja teede ääri koristavatele maja- ja korteriomanikele tahaks südamele panna, et nad pingsalt kõiki teateid jälgiksid, sest ohtlikke jäätmeid saab tasuta ära anda. Veel võtab Kuusakoski vastu vanu autovrakke ja samuti vanametalli. Autod veetakse küll ära ja loodetavasti on firma nüüd natuke inimsõbralikum ning tuleb ka linnast välja vanametalli järele.

Kevadel tasuks kogu silma riivavast rämpsust lahti saada. Kui endal jõud peale ei hakka, paluge naabri abi ja nuputage koos, mida ja kuidas saaks prügilasse ära vedada. Kindlasti tuleb auto tellimine ja sodi äravedu koos tunduvalt odavam.

Kui muru juba rohetama hakkab, silm lausa puhkab hästi koristatud ümbrusel. Ärge oma sodi siis prügila teeotsa maha kallake või kuhugi niisama metsa alla sokutage. Sodi- ja prügimäed looduses riivavad meid kõiki. Küllap ka viijaid endid.

Vooremaa soovib kõikidele suurpuhastuse ette võtnud inimestele indu, jõudu ning pealehakkamist!

blog comments powered by Disqus