Juhtkiri: Ajaloolised hetked koos kuningannaga

Briti kuninganna Elizabeth II visiit jääb tõelise tähtsündmusena kaunistama Eesti ajalugu. See on selge märk, et Eestit kui riiki peetakse vabaks ja väärikaks, meie maast ja rahvast peetakse lugu.

Tuhanded inimesed said kuningannat oma silmaga näha ja tervitada, visiidi tipphetkeks võib pidada kohtumist rahvaga Raekoja platsil. Ning meedia vahendusel sai sellest külaskäigust osa küllap enamik meist.

Suuremad lehed pühendasid reedel kuninganna Elizabeth II ja prints Philipi riigivisiidile suurt tähelepanu ning rõhutasid selle ajaloolist tähtsust. Võib igati nõus olla Postimehe juhtkirjaga, mis kandis pealkirja “Kingitus eesti rahvale” ja tõdes, et kuninganna visiit on enam kui lihtsalt diplomaatia.

Eesti Päevaleht nentis oma juhtkirjas, et Elizabeth II on maailma kõige oodatum külaline:

“Kuna Elizabeth II näol on tegemist arvatavasti maailma kõige enam oodatud külalisega, on kuninganna visiit Eestile (samuti Lätile ja Leedule) kahtlemata väga suur tunnustus,” nentis leht. “Rääkimata rahvusvahelisest tähelepanust, mis meile selle visiidi kaudu osaks langeb.”

SL Õhtuleht avaldas artikli, milles tõdeti, et kuningapaari visiit tähendab Eestile tänavuse poliitika-aasta üht tähthetke. Loo autor nentis, et kui novembris käib Tallinnas ka president George W. Bush, siis polegi enam eriti kedagi tippudest siiakanti oodata.

Oma kõnes riiklikul õhtusöögil ütles kuninganna: “Balti riike külastades nägin kolme erinevat maad, kuid ka üht ühist omadust. See on kõigi kolme murdumatu vaim, mis aitas hoida üleval iseseisvuse leeki.” Nii peab see alatiseks jääma.

Ajaloolised hetked koos kuningannaga on ühtlasi sobiv aeg mõelda, kui palju me oleme siiski suutnud saavutada ja millise tee läbida ning selle üle uhkust tunda.

blog comments powered by Disqus