Juhtkiri. Aitame, nagu suudame

Detsembris pöördus toimetuse poole Põltsamaal ja lähiümbruses tegutsev mittetulundusühing Neli ja enam, et saaks teha jõulukingituse paljulapselistele peredele. Panime teate lehte, jäime ootama. Kasutatud lasteriideid tõid paljud, mõni ema oli väga õnnelik, sest sai korralikult hoitud riided edasi anda inimestele, kes neid vajasid. Tõdesime tookord – meie inimesed on altid aitama sellega, mis neil on. Loodetavasti polnud sellel kampaanial jõulude pitserit.

Eile saabus meie maakonda Tallinnast heategevusfondi DHARMA eestvedamisel kogutud kasutatud mööbel paljulapseliste perede jaoks. Paljud meie maakonna maapered elavad sellises kitsikuses, et uue mööbli soetamisele ei saa mõelda. Sestap on mööblikaubamaja Aatrium ja heategevusfondi DHARMA töö tänuväärne. Kogutud kasutatud mööbel jagatakse kolme maakonna paljulapseliste vähekindlustatud perede vahel, lisaks Jõgevamaale saavad abi ka Lääne- ja Ida-Virumaa inimesed.

Peamiselt olid heategijad siiski Tallinna ümbrusest, kuid organisaatoritele pakuti mööblit näiteks ka Põltsamaalt. Kogutud mööblit peaks jätkuma kolmes maakonnas kümnele perele, kuid korraldajate sõnul teeb jagamise osas lõpliku otsuse maavalitsuse sotsiaaltöötaja. Jõgevamaa omavalitsuste sotsiaaltöötajad on oma piirkonna vajadusi hinnates edastanud maavalitsusele 29 pere mööblisoovid. Mööbli hulgas on laudu, toole, narisid, riidekappe ja muud peredele tarvilikku. Kõik need esemed lähevad kindlasti asja ette ja saajad on tänulikud.

Heategevusfond DHARMA on tänaseks juba kaks aastat külastanud paljulapselisi peresid ning toimetanud nendeni abipakke. Koostöös Taaskasutuskeskusega toimetati näiteks emadepäevaks abivajajateni 35 pakki, mis sisaldasid raamatuid, riideid, nõusid ja muud vajalikku.

Tore, kui leidub aitajaid! Võib olla saaksime samalaadse ürituse ka maakonnas korraldada. Kindlasti oleks neid, kes kasutu mööblieseme seda vajavale perele ära annaksid.

blog comments powered by Disqus