Juhtkir: Ettevõtjaid tuleb tunnustada

Eile autasustas Jõgeva linnavalitsus ettevõtluskonkursi Jõgeva Aasta Tegija 2003 võitjaid. Konkursil osales 22 äriühingut ja üks füüsilisest isikust ettevõtja. Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsevi sõnul korraldatakse konkurssi juba kolmandat aastat.

Töötajate arvu järgi jagati ettevõtted kolme kategooriasse. 1-9 töötajaga ettevõtete rühmas kuulutati Aasta Tegijaks OÜ Eesti Metall. Ettevõte tuli esikohale ka Äripäeva korraldatud konkursil Jõgevamaa TOP 2003. 10-29 töötajaga ettevõtte seas kuulutati Aasta Tegijaks puidutööstusettevõte Belander Grupp OÜ.

30 ja enama töötajaga ettevõtte seas tunnustati Aasta Tegijaks jaekaubandusettevõte Jõgeva Majandusühistu.

Ettevõtjate pingeritta seadmisel arvestati seekord käivet ja töötajate arvu ning nende näitajate dünaamikat eelmise aastaga võrreldes, aga samuti Jõgeval asuvasse põhivarasse tehtud investeeringuid.

Enim töökohti, tervelt 22, lisas olemasolevatele möödunud aastal õmblusfirma OÜ Nordlanden. Jõgeva linnavalitsuse majanduse peaspetsialisti Aime Ründva andmetel lõid konkursil osalenud ettevõtjad juurde kokku 51 uut töökohta. Konkursil osalenud ettevõtted investeerisid tootmisse kokku ligi 20 miljonit krooni.

Iga aastaga suureneb Jõgeva linnas väikeettevõtete arv. Neid tuleb rohkem juurde, kui turult vahepeal kadunud on. Heaks näiteks on liimpuidust uksi tootev OÜ Craftwood, kes veel konkursil ei osalenud, ning alles hiljuti tootmise käivitanud graanulitehas OÜ SJ. Uueks tegijaks on veel nahkehistöid valmistav OÜ Tulirebase Gild.

Äramärkimist ja tänusõnu väärivad ka teised konkursil osalejad, sest kõik paraku kolme esimese hulka ei mahu. Ettevõtjatele on tunnustust hädasti vaja, samuti ka kolleegidega kokkusaamise võimalust.

Eelmise nädala seisuga oli Jõgeva linna äriregistris 239 ettevõtjat, neist 54 FIEt. Osa firmasid ei ole aga majanduslikult aktiivsed.

blog comments powered by Disqus