Juhtivametnikud huvituvad Peipsi kalandusest

Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu tegevuse vastu on hakanud huvi tundma juhtivad riigiametnikud. Möödunud reedel tutvusid selle organisatsiooni tegevusega põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai ja kalamajandusosakonna juhataja Madis Reinup.

Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu juhatuse esimehe Urmas Pirgi sõnul avaldasid asekantsler Toomas Kevvai ja kalamajandusosakonna juhataja Madis Reinup arvamust, et möödunud aastal  loodud ettevõtjatest, omavalitsustest, mittetulundusühingutest ja sihtasutustest koosnev organisatsioon on alustanud tõsist tööd  kalandus- ja turismiettevõtluse ja teiste valdkondade arendamiseks Peipsi regioonis.

Urmas Pirk ja Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu tegevjuht Andri Plato tutvustasid põllumajandusministeeriumi tippametnikele ka tulevase kalasadama asukohta Omedus.

“Mõttevahetusel arutasime sedagi, kuidas oleks praeguses majandusolukorras kõige parem jagada Peipsi piirkonnas Euroopa Liidust saadud toetusi,” ütles Pirk.

3. veebruaril külastavad Peipsi piirkonda aga põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning Peipsi äärse kalanduse Leader-grupi ja põllumajanduse Leader-gruppide esindajad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus