Juhtimisgurud Jõgevamaal

Videote näitamisega piirdutakse sellepärast, et nii paljude staaride ühekorraga kohale kutsumist ei saa endale lubada ka Eestist tunduvalt rikkamad riigid: need inimesed küsivad oma esinemise eest kuni veerand miljonit krooni. Seetõttu ongi videokonverentsid praegu maailmas kiiresti leviv trend, mille otsa teevad Eestis lahti maakondlikud juhtimiskonverentsid.

Kuulsaim mees, keda Põltsamaal näeb, on kahtlemata Jonas Ridderstrale, kes on maailma ärifilosoofide pingereas Thinkers 50 kogunisti üheksandal kohal (teisel kohal on seal näiteks Microsofti asutaja Bill Gates). Majandusprofessor Ridderstrale?i, ka eesti keeles ilmunud bestsellerite ?Pöörane äri? ja ?Karaokekapitalism? autori tugevuseks on tema võime läbi mõelda, kuhu maailm liigub, ja seda löövalt esitada.

Costas Markides on Londoni Ärikooli õppejõud, kelle jaoks pole vahet, kas tegemist on väikefirma omaniku või suure kontserni peadirektoriga. Ta saadab oma kuulsatel kursustel juhid hotelli lifti ning nood peavad võhivõõrale inimesele enne viiendale korrusele jõudmist selgeks tegema, milline on firma strateegia. Kui nood seda ei suuda, on nad viletsad juhid, sest kõik algab selgetest eesmärkidest.

Helen Handfield-Jones on tuntud konsultatsioonifirma McKinsey konsultant (praegu on tal juba oma büroo), kelle raamat ?Sõda talentide pärast? levis kogu maailmas nagu kulutuli. Sest inimeste puudus, eriti heade inimeste puudus, ei ole ju ainult Eesti probleem. Helen Handfield-Jones räägibki sellest, kuidas häid inimesi hoida ja leida.

Jõgevamaa konverents on üks osa kõigi aegade suurimast üleriigilisest juhtimiskonverentside projektist, mille eesmärgiks on teha uusimad juhtimistrendid ja maailma parimate ärifilosoofide ideed kättesaadavaks kogu Eestis. Selle talve ja kevade jooksul on võimalus näha-kuulda neid ja mitmeid teisi juhtimisgurusid kõigi Eesti maakondade ettevõtjatel. Tänu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse rahalisele toetusele on konverentsil ka enneolematu osalustasu ? 400 krooni, mis on 20 korda odavam kui tavalise juhtimiskonverentsi puhul.

Programmi ja korralduse eest hoolitseb Eesti kogenuim konverentsikorraldaja Balti Juhtimiskonverents, kellel on enam kui kümneaastane Pärnu Juhtimiskonverentsi korraldamise kogemus. Maakondlikel konverentsidel näidatud lõigud ongi salvestatud viimaste aastate juhtimiskonverentsidelt ning välja on valitud esinejad, kelle jutt tänaste Eesti oludega kõige paremini haakub. Et aga lääne gurude nõuanded Eesti ärikeskkonnaga sobitada, selleks on Jõgevamaal päevajuhiks endine Põltsamaa Felixi juht Andres Koern, kes kuulub vaieldamatult Eesti tippkonsultantide hulka.

?Juhtimismõtlejad Sinu kodus? toimub 24. aprillil Põltsamaa kultuurikeskuses. Täpsem info ning registreerimine kodulehel www.konverentsid.ee ning telefonil 640 8503.

TAIVO PAJU,
juhtimisajakirja Director peatoimetaja

blog comments powered by Disqus