Juhid lähevad, rong sõidab

Juhtimine on keerukas tegevus, mis nõuab ennekõike palju teadmisi, julgust ja paraku ka tervist. Tervisest ja selle tähtsusest kuuleme iga päev kõikidest meediakanalitest. Teame, et Covid-19 pandeemia on niitnud jalad alt suurriikide peaministritel nii Ühendkuningriigis kui ka Venemaal. Nalja pole. Õnneks on mehed oma tööpostile naasnud ning elutähtsaid otsuseid saab taas vastu võtta.


Juhid lahkuvad ka siis, kui juhitavad nõuavad seda, sest ei ole juhiga rahul. Mõnikord on põhjusi nii palju, et üles lugeda neid ei jõuagi. Mida väiksemat üksust juhitakse, seda ebaolulisemal põhjusel võib kinga saada. Teisisõnu on riigijuhile vist siiski rohkem lubatud kui vallajuhile, rääkimata korteriühistu esimehest, kes peab olema igati ettevaatlik.
Jõgevamaa kolmest suurest vallast kahel on varsti puudu tippjuht. Peale Mustvee vallavanema tagasiastumise lubab mai teises pooles lahkuda ka Põltsamaa vallajuht. Mustvees on lisaks kõigele veel keeruline mõista, kes siis õigupoolest koalitsioonis on ja kes peaks otsustama uue vallavanema isiku.
Miks ikkagi lahkutakse? Seda on huvitav teada ja eks Vooremaa püüab selles lähiajal selgust luua. Vastus ei pruugi olla ühene. Kuid fakt on see, et juht enam ei tahtnud, võibolla ka enam ei saanud. Samas on valdade masinavärk üsnagi töökindel, sõidab omadel rööbastel ja töötab ka siis, kui keegi parasjagu rongi ei juhi.

blog comments powered by Disqus