Judoneiu Erge Nugis tuli Eesti meistrivõistlustel kolmandaks

Erge Nugise (s1985) vastaseks oli meistrivõistluste otsustavas kohtumises Narva spordiklubi Energia liige Viktoria Kuznetsova, kes on suurema kehakaaluga. Erge Nugis tegi eduka heite, kuid Viktoria Kuznetsova osutus temast tugevamaks ja tal õnnestus matsi juhtima asuda ning võita.

Väga raske heitlus

?Oleme Viktoria Kuznetsovaga sõbrad ning mõlemad tegeleme nii judo kui ka sumoga. Heitlus temaga osutus seekordsetel meistrivõistlustel üpris raskeks. Minu eesmärgiks oli vähemalt esimesed pool minutit vastu pidada ja mitte alla anda,? kõneles kolmandaks jäänud judoneiu Tartu klubist ZEN.

Tütrele oli nagu ikka kaasa elamas tema ema Marju Nugis Selle klubi sensei (ehk lahtiseletatult treener- õpetaja) Einar Suur on Erget õpetanud seitse aastat.

Seekordse meistrivõistluse kommentaariks ütles ta, et Erge Nugisel tuli võistelda endast vanemate vastastega. “Tulemuste hindamisel tuleb arvestada sedagi, et Erge õpib praegu Tartus, kusjuures kooliõpinguteks kulub piisavalt aega. Viimasel aja on Erge hakanud silma paistma ka sumos. Tänavusel MM-il pälvis ta viienda koha,? tõdes Suur.

Võidab kindlasti judos veel medaleid

Erge Nugise varasemateks kaalukamateks saavutusteks judos on 2000. aasta meistrivõistlustel B-klassis pälvitud kolmas koht, 2001 aasta meistrivõistlustel 4. veebruaril A-klassis pälvitud teine koht ja esikoht 18. veebruaril.

?Selleks aastaks on mul judovõistlused lõppenud. Tuleva aasta kalenderplaan alles selgub,? ütles Erge Nugis.

Einar Suur prognoosis, et Erge Nugis võib judo meistrivõistlustel veel mitmeidki medaleid võita.

Jõgevamaa judomaadlejatest osales laupäeval korraldatud B-klassi meistrivõistlustel ka kehakaalus 73- kilogrammi võistelnud Jõgeva poiss Leho Varik, kes on samuti klubi ZEN võistleja Temale lõppes võistlus seitsmenda kohaga.

?Kui Leho Varik tublisti harjutab ja treenib, on tal loota ka edukamaid tulemusi,? nentis Einar Suur.

Laupäeval võistles Virtuses 170 ja pühapäeval 111 sportlast. Meistrivõistlusi austas kohalolekuga Eesti Judoliidu president Tõnu Lume.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus