Jube libe on, inimesed!

Nagu ikka, tuli talv jälle ootamatult. Nii ootamatult, et kusagil pole kõnniteedel terakestki sõelmeid. Liiva meil vist enam ei kasutata, rääkimata tavalisest puutuhast. Need viimased aitaksid natukenegi libedust vähendada. Jõgeval oli siia-sinna ilmselt soola külvatud, mis asja paraku hullemaks tegi, sest jää peale oli tekkinud ka veel veekiht. Igaüks teab, et sellest muutub jää tunduvalt libedamaks!

Kes esmaspäeval jala- või käeluud murdmata õnnelikult tööle ja koju sai, sellel vedas. Veidi lihtsam oli neil, kes said neljarattalisega liikuda!

Kas tõesti on kõik libeduse tõrjumise vahendid absoluutselt maa pealt kadunud või on tänavate hooldajad nii ignorantsed, et pole nende asigi, mis linnas toimub? Kellele tuleb esitada arve murtud luude tõttu töölt puudutud päevade eest? Kas ja millal jõuab kätte aeg, kui keegi reaalselt ka libedusetõrjel tegemata töö eest vastutama peab hakkama?

Kindlasti läheb see lumi veel korra ära ja veel mitmel korral tuleb uus. Äkki siis saab kuidagi ka midagi ette võtta, et mitte pidevalt seljaga jää peal sõita! 

3. detsember 2013

blog comments powered by Disqus