JSK Selver/Tähe kohtub finaalmängudes TTÜ-ga

Eelmisel pühapäeval võitis TTÜ/Team Exel poolfinaalis Sparta Team/Automaailma ning kohtub sel nädalavahetusel finaalis Jõgeva Selver/Tähe võistkonnaga. Jõgeva meeskond loodab võimalikult väheste mängudega meistritiitli koju viia.

 

SK Tähe treener Marko Saksing jäi finaalmängude eel väga napisõnaliseks. “Tulevad rasked mängud, peame korralikult valmistuma. Meie eesmärk on jõuda meistritiitlini ja seda võimalikult väheste mängudega,” ütles ta.  

Tähe on sel hooajal kaotanud ainult TTÜ-le

Senimaani on Tähe mänginud eesmärgipõhiselt, sest poolfinaalis saadi kolme järjestikuse mänguga  kiirelt ja ülekaalukalt jagu EMÜ meeskonnast ning sellega pääseti ka finaali. Teises poolfinaalis venis seeria TTÜ ja Sparta vahel viie mänguni, kus peale jäi siiski TTÜ. “Eks näha ole, kas puhkus on meile kasuks tulnud. Kindlasti võib tunda anda vähene mängupraktika, kuid püüame sellest kiiresti üle saada,” lisas Saksing.

Siiski ei alahinda Tähe võistkond oma tänavust finaalivastast. Põhiturniiril jäi seis Tähe ja TTÜ vahel viiki, kahel korral oli parem Jõgeva võistkond, kahel korral võitis TTÜ. Paljude saalihokifännide arvates oli praegune finaalipaar ette teada, sest tiitlikaitsja Augur sel aastal meistrisarjas ei osale ning TTÜ oli ka ainus meeskond, kellele Tähe põhiturniiril kaotas. 

Eelmise aasta pronksimänguga pole mõtet võrrelda

Eelmisel aastal kohtusid Tähe ja TTÜ play-off ringis kolmanda koha mängus. Seda heitlust ja kogu eelmist hooaega Saksing meenutada ega tänasega võrrelda ei soovinud, olenemata sellest, et tol korral sai Tähe pronksmedali. “Mõlemal on koosseis võrreldes eelmise aastaga muutunud,” mainis Tähe treener resoluutselt.

Meistriliiga finaalseeria mängitakse kolme võiduni. Esimene kohtumine peetakse Jõgeval spordihoones Virtus laupäeval algusega kell 18.00. Teine finaal mängitakse pühapäeval TTÜ kodusaalis ning kolmas 13. aprillil samuti Jõgeval. Neljas ja viies finaalmäng peetakse vajadusel 20. ja 21. aprillil. 

Tähe U17 koosseis jätkas meistritiitlite saavutamist Neljapäeval peeti Jõgeval U17 vanuseklassi meistrivõistluste finaalkohtumisi. Poolfinaalis oli JSK Selver/Tähe 96 üle Sparta Team/Automaailm võistkonnast, mis võideti seisuga 8:2. Finaalis võideti keerulises mängus Ääsmäed seisuga 6:2 ja võideti sellega klubile tänavustelt meistrivõistlustelt juba neljas kuld.

Eesti meistriks tulid väravavahid Kevin Tamm ja Karl Kalm, kapten Aleksander Andrejev, Ken Pähn, Mathias Einamann, Andreas Õun, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Nikita-Aleksander Šnurov, Erik Vadi, Erki Ant, Karl Kastan, Tarvo Kivisilla ja treener Marko Saksing.

Tähe rivistuses oli lõunagrupi ja ka play-off’i resultatiivseim mängija Ken Pähn. Mathias Einamannile omistati turniiri väärtuslikuma mängija tiitel. Meistrivõistluste parimaks kaitsjaks tunnistati Erik Vadi ning parim väravavaht oli Kevin Tamm.

Tähe treener Marko Saksing lisas, et kõik poiste koosseisud on teinud väga hea hooaja, tulemuseks juba neljas Eesti meistritiitel sel hooajal. “Kõik, kes on meistriks tulnud, pole kaotanud ühtegi kohtumist”, lisas ta.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus