Jõutõstmise meistrivõistlus Põltsamaal tõi ligi sada rekordit

Kokku oli Põltsamaale meistritiitli eest võistlema tulnud 44 sportlast, kellest 13 olid naised.

22. märts oli nii-öelda “järelkasvu päev,? kui võistlesid juuniorid. Naiste absoluutarvestuses saavutas esikoha Sandra Süda spordiklubist RSK “SportKunda”, purustades kokku kuus Eesti rekordit.

Meestest oli juunioride arvestuses parim Spordiklubi “JõuMees” kasvandik Rait Sagor, kes parandas Eesti rekordit kaheksal korral. Temale järgnes Aimar Kuusnõmm, kes ületas rekordeid kuuel korral, ja Tõnis Koit, kes omakorda parandas neli Eesti rekordit. Kokku purustasid tänavused Eesti meistrid juunioride klassis 24 rekordit.

Ürituse peadirektori Kuldar Pajula sõnul peaks eriti suurt tunnustust avaldama Põltsamaa noortele jõutõstjatele, kes vaatamata klubi puudumisele ennast võistlustele kirja panid ning ennast seal korralike tulemustega ka ületasid. Kuni 100 kg kaaluvate noorte klassis saavutas Põltsamaa noormees Olar Teras Rait Sagori järel teise koha. Kolmas oli selles arvestuses Albert Set?kov Spordiklubist “Muskel-Sport”.

Suur edu ka seeniorklassis

Kokku võisteldi kolmel alal: kükkimises, jõutõmbes ja lamades surumises. “Võistluspäevad venisid suhteliselt pikaks, sest kõikidel aladel oli igal võistlejal kolm katset,” sõnas Pajula. Kolme katse andmine võistlejatele oli ka täiesti õigustatud, kuna sageli parandati võistlustulemust ja seni püsinud rekordit alles viimasel katsel.

Pühapäeval võistlesid omavahel seeniorklassi sportlased. Kõige rohkem rekordeid sel päeval suutis purustada veteranide klassis võistelnud Tiiu Kimber, kes ületas lausa 26 rekordit, mida on rohkem kui eelmise päeva rekordite arv kokku. Nooruke Sandra Süda (sünd 1992) tegi ilma ka seenioride klassis, ületades seal kolm rekordit ning võitis seenioride klassis kuni 56 kg kaaluvate naiste seas esikoha. Temale järgnesid Merike Hõbe ja Maris Jõeveer. Kuni 110 kg kaaluvatest meestest ületas Tanel Mustasaar viis rekordit ning saavutas oma kaalukategoorias esikoha. Parimaks tõsteklubiks naiste arvestuses osutus TÜ ASK ja meeste arvestuses SK “JõuMees”.  Kokku parandati Eesti rekordeid 95 korral.

Huvi ala vastu pole raugenud

Jõutõsteliidu president Kaido Leesmann rääkis, et võistlus oli hästi korraldatud ning mingisuguseid erilisi vahejuhtumeid ei olnud. Tema sõnul on ka võistlejate tase aastaga oluliselt paranenud. “Juba on püstitatud palju uusi rekordeid ning mehed on suuremad ja tugevamad,” tõdes Leesmann ja lisas, et pole karta, et tõstesport moest ära läheb. Juba praegu on juurde tekkinud palju uusi sportlasi, kes näitavad väga häid tulemusi.

Kuldar Pajula tunnistas, et talle oli väga suureks üllatuseks, kui Põltsamaa noored sportlased end võistlustele kirja panid ning ka võistlustel väga häid tulemusi näitasid. “Praegu on plaanis hakata ka Põltsamaal jõutõsteklubi looma ning läbirääkimised sel teemal juba käivad,” sõnas ta. Veel soovis Pajula tänada oma abilisi Alvar Aasnat, Gaspar Eprot, Raido Kivikangurit, Indrek Kalvetit, Kristjan Terot, Ants-Erik Assmanni, Anti Kivimetsa ja Rain Tsapovit, kes aitasid tal üritust ette valmistada ja ka kenasti läbi viia. 

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus