Jõuluvana tantsuturniiril pandi punkt edukale hooajale

Sel pühapäeval peeti Jõgeva kultuurikeskuses maha Jõuluvana tantsuturniir, kus tänavu kümnendat juubelit tähistanud tantsuklubi Stiil Jõgeva osakonna tantsijad sekkusid mitmelgi korral medaliheitlusse, hooaja jooksul on siinsed paarid hästi esinenud ka vabariigi karikavõistlustel.

Pühapäevasel võistlusel osalesid praktiliselt kõik Jõgeval treenivad peotantsijad. Kokku oli osalejaid turniiril kakssada,  mis on selle võistluste kõigi aegade rekord. Laste tantsutreener Silver Hannus oli oma kasvandike üle uhke, sõnades: “Siinsete laste tase pakub vabariigis konkurentsi ning hea meel on tõdeda, et Jõgevalt on ka sellel alal järelkasvu tulemas.” Jõuluvana tantsuturniiril suutis finaalikohad välja võidelda neli Jõgeva osakonna tantsupaari.

Kümme aastat tagasi alustasid tantsuklubi Stiil treenerid Jõgeval täiskasvanute õpetamisega. Praegu on trennid orienteeritud peamiselt lastele. “Jõgeva osakonnas tantsib ligikaudu viiskümmend last, mida on nii väikese linna kohta päris palju,” kinnitas Hannus. Siinseid tantsunoori on erinevas vanuses ning ka tasemeklassides, alustades kõige madalamast ehk E-klassist ja lõpetades kõrge ehk A-klassi tantsijatega. Jõgeval treenivad tantsijaid neli endist tippklassi peotantsijat: Silver Hannus, Reet Kurvits, Pihel Kutsar ning Oliver Hannus, neist viimane on praegu tantsu õpetamas Austraalias.

Tantsuspordihooaeg algab jaanuaris ning lõpeb detsembris. Suvekuudel võistlusi ei peeta, siis korraldatakse treeninglaagreid ning tantsijatele antakse ka veidi puhkust. Ühe hooaja jooksul toimub 9-10 karikavõistluse etappi ning tänavu on Jõgeva tantsijad saavutanud mitmetelt etappidelt finaalikohti. Eesti meistrivõistlustel pole senimaani finaali jõutud, kuid Silver Hannuse sõnul pole finaali pääsemine enam kaugel. Juba jaanuaris algavatel vabariigi meistrivõistlustel on Jõgeva tantsijate esmaeesmärk finaali pääseda.

Jõgeva parimad peotantsijad 2009. aastal

Jõuluvana Tantsuturniiril

LAPSED II (10-11-aastased)  2 tantsu võistlus

5. koht Heino Avi – Anne-Liis Luigand

LAPSED II (10-11 aastased) 4tantsu võistlus

2. koht Keit Vaher – Emili Selgis

3. koht Felix Ranne – Marii-Anett Lillemägi

4. koht Cevin Vahtramäe – Maarja Tiits

Eesti Karikavõistlused 2009

JUUNIOR I (12-13-aastaste vanuseklass) D klass LA*-tantsud:
iii

1. koht Andre Salumägi – Kadi Tralla Jõgeva
iii

2. koht Joosep Moor – Johanna Vilgats Jõgeva

8. koht Rivo Järvet – Triin Kaaver Jõgeva

JUUNIOR I (12-13-aastaste vanuseklass) D klass ST*-tantsud:

6. koht Sten Saareleht – Andrea Randmaa Jõgeva

7. koht Rivo Järvet – Triin Kaaver Jõgeva

JUUNIOR II (14-15 aastaste vanuseklass) C klass ST-tantsud:
iii

1. koht Karl Möls – Keiti Djakonova Tartu/Jögeva

JUUNIOR II (14-15 aastaste vanuseklass) C klass LA-tantsud:
iii

2. koht Karl Möls – Keiti Djakonova Tartu/Jögeva

Täiskasvanud (18 ja vanemad) C-klass LA-tantsud:
iii

1. koht Kristo Treial – Carmen Zahkna Jõgeva/Tartu

LA-Ladina-Ameerika tants

ST-Standardtants

iii

EILI KOITLA</p>

blog comments powered by Disqus