Jõuluvana postkast avatud

 Idee selline postkast avada said linnajuhid Soomemaalt Rovaniemist, kus teatavasti tegutseb rahvusvaheline jõuluvana postkontor. Et Eesti jõuluvana postkontori asupaigaks just Jõgeva sobib, selles on linnapea Viktor Svjatõ?ev kindel: on ju siin registreeritud möödunud sajandi külmarekord ning veel mitme talve madalaimad temperatuurid.

 “Meile tuli Jõgeva linnavalitsuse ettepanek jõuluvana postkast avada üllatusena,” ütles Eesti Posti Lõuna regiooni juhataja Tarmo Kirotar. “Aga olime valmis rõõmuga kaasa lööma, et nii väiksemate kui ka suuremate laste soovid kenasti jõuluvanani jõuaksid. Otsest kasusaamist me projektiga liitumisel silmas ei pidanud.”

  Eesti Posti osaks jäi suure maja meenutava vineerist postkasti ja eripitsati muretsemine. Postitöötajad hakkavad ka kirju vastu võtma. Postkasti tühjendamine ja vastuste väljasaatmine jääb kultuurikeskuse töötajate ülesandeks. Vastuskirjade ja eriümbrike trükkimist (lootuses, et lapsed seda ei loe, julgen kirja panna, et enamasti saavad kõik lapsed oma kirjadele ühesuguse vastuse) ning vastuste saatmist finantseerib linnavalitsus.

Neile kirjadele, mis Jõgeva postkontoris otse jõuluvana postkasti lastakse, marki kleepima ei pea, mujal postitatud kirjad peavad olema margistatud. Aadressiks tuleb kirjutada “Jõuluvana postkontor, 48 203 Jõgeva”.

“Kuigi need pidid olema üsna defitsiitsed, püüame hankida vastuste saatmiseks Jõgevamaa vapiga marke,” ütles Viktor Svjatõ?ev. “Eesti Post on meile aga teinud juba ettepaneku erikujundusega margi väljatöötamiseks.”

 Tarmo Kirotar lisas, et äsja käivitunud projekti “Minu mark” raames on jõuluvana postkontori erimargi soetamine üpris lihtne ja üldsegi mitte kallis.

 Jõuluvana portreega eritempli vastu, mida hakkavad kandma nii jõuluvanale saabuvad kirjad kui ka tema vastused, hakkasid filatelistid, muuseas, huvi tundma juba paar päeva enne jõuluvana postkasti avamist.

Jõuluvana postkontorit võib võtta kui omamoodi mainekujundusprojekti, mille kaudu saab Jõgeva vähemasti laste seas senisest tükk maad tuntumaks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus