Jõulupidu pühade lõpus

Kolmekuningapäeva eelõhtul ehk laupäeval oli rahvamaja saal isetegijaid ja külalisi täis. Üles astusid kõik vallas tegutsevad kollektiivid nii Tabiverest kui Maarja-Magdaleenast ja kõikide isetegijate juhendajaid pidas valla kultuurijuht Tiina Tegelmann ka hea sõnaga  meeles.

Lisaks oma lauljatele-tantsijatele, pillimeestele ja sõnameistritele olid külla palutud ka naabrid ? Palamuse rahvamaja seeniortantsurühm, keda juhendab Evi Lestal.

Tõepoolest, pole sugugi tarvis alati kaugeid ja paraku ka kalleid külalisesinejaid kutsuda. Omasuguse isetegutseja heal tasemel esinemist on teinekord põnevamgi jälgida: tekib võrdlusmoment, positiivne kadedusesäde ja tahtmine endalgi midagi uut proovida, oli mitmete tabiverelaste seisukoht.

Tantsumuusikat tegi esinemiste vahele kahemehebänd Tartust, kes sissejuhatuseks arvamust avaldas, et siinses saalis põrand kohe esimeste pillilugudega kepsutajaid täis koguneb. Pillimeestel oli õigus: inimesed, kes aasta ringi mitu korda nädalas õhtuti kodunt välja tulevad, et muusika ja liikumisega oma hinge rõõmustada, ei jää peol ammugi tuimalt nurka konutama.

Enne peoõhtu algust tegi Tabivere segarahvatantsurühm kiire käigu kooli kõrvale parki, kus kuhjas selleks aastaks oma töö teinud jõulupuud. Kuigi ka Tabiveres elab üsna palju neid peresid, kes oma traditsioone austades jõule vana kalendri järgi tähistavad ja seega alles pühi alustavad, läksid laupäevaõhtuks tubadest välja toodud kuusekesed siiski tule abil ja tantsu saatel ära kuuskedemaale uusi pühi ootama.

Nii või teisiti: üle riigi välja kuulutatud jõulurahu kehtib 13. jaanuarini. Selle aja jooksul jõuavad küünlasära näha ja pidulikult lahkuda kõik selletalvised jõulupuud.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus