Jõulupidu lasteteatri seltsis

Kaugelt tulnud lasteteatril oli külakostiks kaasas Erki Aule lavastatud näidend ?Külmapühad?, milles tegelasteks kukk, kana ja tibu, kellel plaan jõulude ajal ümbermaailmareisile minna. Ootamatult saabunud külm sunnib reisiseltskonna üksikusse metsatallu peatuma jääma. Kuid et külm püsib ja lund aina juurde sajab, ei saa teekond jätkuda. Soojalt maalt pärit sulelistel on aga võimalik esimest korda elus täiel rinnal talverõõme nautida.

Loo tõid väikeste vaatajateni Joonas Parve, Kristel Mägedi, Marko Matvei ja Anti Rannus. Ka jõuluvana oli Trummi-rahva hulgast.

Kindlasti rõõmustas pidu kõiki pisikesi vallakodanikke, kelle emad võtsid vaevaks nad jõuluvana ja näidendit vaatama tuua. Kurvavõitu olid aga Tabivere valla sotsiaaltöötajate Liis Härmaste ja Eve Tepaskendi näod, sest lapsi oli kohal rekordiliselt vähe.

?Ei oskagi millegagi põhjendada, miks peole ja valla poolt tehtava kingituse järele ei tulda,? oli Eve Tepaskent nõutu, sest kuulutused olid aegsasti igal pool üleval ja ka 8. detsembril ilmunud vallalehes anti peost teada. ?Tabivere vallas on ümmarguselt 150 eelkooliealist last, neist 60 ei käi lasteaias ja olid oodatud just tänasele peole oma kingipakke kätte saama. Kurb kohe öeldagi, aga kingid sai jõuluvana üle anda 11 lapsele, ülejäänud pakid tuleb auto peale laadida, vallamajja tagasi toimetada ja ootama jääda, et lapsevanemad neile sinna järele tuleksid,? rääkis Eve Tepaskent ja lisas, et loomulikult üritavad sotsiaaltöötajad võimalikult paljudele helistada ja kinke veelkord meelde tuletada.

Maakonnalehel ei ole teada, kas ülalpool mainitu on ainult Tabivere valla probleem või on ka teistes valdades lapsevanemate huvi oma kodus kasvavaid mudilasi vahel harvagi suuremasse seltskonda tuua niivõrd napiks jäänud. Jääb vaid loota, et mõni asjaosaline ajalehest seda sõnumit lugema juhtub ja vallamajja oma lapse jõulurõõmu järele läheb. Kena oleks, kui ka Vooremaad lugevad naabrid-tuttavad teate sellistesse peredesse edasi ütleksid.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus