Jõulupidu Katsi ja Patsiga

Kutse Jõgevamaa Puuetega Laste Vanemate Ühingu, Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja ja Jõgeva maavalitsuse koostöös korraldatud peole said kõik maakonna puuetega lapsed ning suurem osa neist tuli koos vanematega ka kohale. Kultuurikeskuse kaunilt kujundatud saalis ootasid lapsi päkapikuneiud Kats ja Pats, kes kõigepealt rääkisid ja näitasid, kuidas nad koos Jõuluvanaga Lapimaalt Jõgevale jõudsid, ning haarasid siis enda kätte peo juhtohjad. Nad juhatasid sisse Põltsamaalt tulnud külaliste, noorte võistlustantsijate Ursula Rummeli-Miko Saviaugu ja Madera Rummeli-Gert Pooga ning viiuldajate Iti-Maris ja Hiie Taksi, samuti Kiigemetsa kooli laululaste esinemise.

Maavanem Aivar Koka kutsusid Kats ja Pats aga mängima mälumängu “Kes tahab saada päkapikuks?”. Nagu miljonärimänguski, olid tal õlekõrtena kasutada kahe vale vastuse eemaldamise, publiku arvamuse küsimise ja sõbrale helistamise võimalus. Kuigi kõik kümme küsimust said edukalt vastatud, arvas Aivar Kokk, et päkapikuks ta ei hakka, vaid jääb edasi maavanemaks.

Päkapikuameti võlusid ja vaevu said kõik pidulised ise proovida: Katsi ja Patsi juhitud mängus tehti läbi päkapiku toimetused riidessepanekust ja kakaojoomisest koti pakkimiseni, siis aga mindi laste sussidesse komme viima. Lugu lõppes kiire põgenemisega kurja kassi eest.

Et kingitusesaajaid oli palju, kutsusid päkapikud lapsed jõuluvana juurde linnade-valdade kaupa. Ühiselt lauldi mõni laul ja saadi kopsakad pakid kätte. Lõpuks ootas kõiki rikkalik kohvilaud, mille aitasid katta Jõgeva Majandusühistu, Bono kohukesetootja ja maavanem: tema poolt oli tort.

Mis kingikottidesse puutub, siis neid aitasid maavalitsuse palvel täita maakonna ettevõtjad. Peale magusa oli igas kingikotis pehme helkur. Ühtekokku sai kingikotte ligemale kolmsada. Neile lastele, kes Jõgevale peole tulla ei saanud, viiakse kingitused koju. Samamoodi talitati ka möödunud aastal.

“Väga ilus pidu oli,” kiitis Tabivere lapsevanem Kätlin Veedla. “Mõnel peol jagab kingitusi lihtsalt jõuluvanakostüümis mees, siinne jõuluvana oli ikka päris jõuluvana.”

Ka Tartust pärit päkapikud Kats ja Pats pälvisid pidulistelt kiidusõnu: nad oskasid üksteist mitte tundvad lapsed ja täiskasvanud ruttu ühtseks pereks liita ning igaühe eripäraga arvestada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus