Jõulumeeleolu Tabiveres ja Maarja-Magdaleenas

Läinud pühapäeval süütasime neljanda advendiküünla ning viimane aeg on kinke ja jõulukaunistusi osta. Selleks oli hea võimalus laupäeval Tabivere vabaajakeskuses ja pühapäeval Maarja rahvamajas korraldatud väikestel jõululaatadel.

Tabiveres olid seekord pühademeeleolu loomiseks ja heategevusaktsiooniks oma jõud ühendanud kohalik ja Palamuse Lions-klubi.

Mõlemad olid täitnud vastupandamatult lõhnava küpsetiste- ja salatilaua, muretsenud esemeid heategevusloteriiks ja organiseerinud esinejad kontserdiprogrammile.

Müügilauad, kus käsitöömeistrid ja loodustoodete valmistajad laadalistele oma kaupa pakkusid, hõivasid pea poole rahvamaja saalist, aga ruumi jagus ka kohvitajaile, kes lõviklubilaste kokakunsti degusteerisid ning üksteisele oma oste ja loteriivõite näitasid.

Kadusid nagu kevadine lumi

Söödav kraam, mille müügitulu samuti heategevaks otstarbeks koguti, kadus muide imekähku ning hõrgutiste autorid ei olnud ka retseptide jagamisega kitsid.

“Mõtle ka ometi, mida sa teed,” koputas keegi heasoovlik härra oma tuttava õlale, kes mahukale vaagnale mitut seltsi rammusaid kooke laduda lasi. “Mis sa must õige arvad, ma viin lastele,” vastas proua ja tellis veel mõnda sorti maiuseid juurde,  et kodus tühjast tüli ei tõuseks.

Igal täistunnil anti saalis ka kontsert. Üles astusid Tabivere huvikooli väikesed lauljad ja tantsijad, aga ka juba lausa mehemõõtu muusikud, samuti Maarja-Magdaleena segakoor ja Palamuse gümnaasiumi lauluneiud, keda juhendab H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õpilane Karmo Toome.

Tabivere Lions-klubi liikmed olid juba mõnda aega tegutsenud selle nimel, et perekond Muuli neli tublit ja edasipüüdlikku koolilast endale koju arvuti saaksid. Nüüd oldi niikaugel, et vajaliku aparatuuri võis pere esindajaile üle anda. 

Rõõmus üllatus ootas laupäeval ees veel üht andekat ja töökat noort. Tabivere LC president Eve Kurs tänas kõiki, kes äsja  hoolega kooke ja heategevusloterii pileteid ostsid ning oma kukrut klubi korjanduskarpigi kergendasid. Nii saadi veidi enam kui 230 euroga toetada esimest aastat Tartus Elleri-koolis õppiva Rauno Koortsi akordioniostu.

Loteriipiletite ja kohvikõrvase müügiga ning korjanduskarbi sisuga jäi Palamuse LC presidendi TiinaTegelmanni kinnitusel rahule ka nende klubi rahvas. “Kogutud raha läheb kindlasti noorele ja hakkajale inimesele, kes tuge vajab, täpsustada hetkel veel ei saa,” ütles Tiina. Tema kinnitusel ongi nende klubi põhimõte, et abistada tuleb eelkõige noori  ja andekaid, kel majanduslik olukord kehv, kuid soov elus edasi jõuda.

Sama meelt on ka Tabivere LC eesotsas olev Eve Kurs. Üksmeelel oldi selleski, et koos on taolist üritust läbi viia rõõmsam, jõudsam ning ka mõttekam, seda võiks korrata kevadel ja ilmtingimata ka aasta pärast.

Piparkoogilõhnane ja hubane

Pühapäeva keskhommik Maarja rahvamajas oli hubane, kuid unisevõitu, ning laata organiseerinud kohaliku maarahvaseltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg pisut mures, et huvilisi oli esialgu hõredalt. Ilm oli tõesti selline, millega hea peremehe koergi tuppa jääb, ning jõulumüüke lähemal ja kaugemal jalaga segada. Aga mõnus tuli praksus ahjudes, kohvitoas lõhnasid piparkoogid ja ahvatlesid muud küpsetised, müügi- ja töötoasaalis solberdati viltimise eesmärgil seebivees, kohalik taimetark Ilme Roosmäe oli varmas kuivatatud ürte pakkuma ja värvikalt nende kasulikest omadustest pajatama. Teisedki laadakauplejad polnud oma kraami kiites põrmugi suu peale kukkunud. Ehk raatsiti Maarja-Magdaleenas vähemalt pärast “Tähelaeva” telekate eest ära tulla.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus