Jõulukuu toimetused lasteaias Nukitsamees

Nagu ikka, on jõulukuu siginat ja saginat täis. Nii ka meil Palamusel. Õpetajad Liina Stamm ja Aive Tilk viskasid kolleegidele õhku mõtte, et aatrium võiks sel aastal särada lumepallidest. Idee meeldis kõigile. Veel uhkem oli tunne, kui mõne päeva pärast viie rühma koostöös oli aatriumis lae alt rippumas niidi otsas üle tuhande lumepalli.


Jõulutunde loomiseks on ikka vaja asju kohendada ja nii mõnigi mööbliese leidis omale lasteaias uue koha. Kaks tugitooli rändasid loovustuppa. Muusika- ja liikumisõpetaja Maire Tammel tuli idee luua jõulumemme nurgake. Ja nii Aive selle teoks tegigi. Riputas aknale punased kardinad ja õdusust pandi lauale looma lambike. Jõulumemme sukavardad ja pooleli olev kudumine on korviga lähedal, mandariinid-õunad laual. Aive andis nurgakesele ilusa nimetuse „Jõulumemme fotonurk“. See on ka ideaalne kohake lastele lastekirjanduse ettelugemiseks. Iti rühma lapsed kuulasid ühel hommikupoolikul õpetaja ette loetud muinasjuttu „Kaksteist kuud“.
Lasteaia maja ees tervitab tulijaid Pokude pere. Loovusest juba Aivel puudust ei tule. Tädi Tiiugi oli Poku pere loomisel 10 protsendiga abiks, nagu ta ise seda naljaviluks mainis. Sinna 10 protsendi sisse kuulub igale Pokule tädi Tiiu pai. Lasteaia direktori Marika Merusk arvamus aga on, et tädi Tiiu Küti pai hoiab taimelapsi igihaljana väga pikka aega. Tegelikult on tädi Tiiu koduaiast saanud Pokupere omale kuued selga. Kuue materjali said pokulased lisaks veel kuuseokstest.
See aasta algas advendiaeg eriliselt. Esimese advendi hommikul oli maad katnud kaua oodatud valge lumevaip. Lasteaias kaasneb esimese advendiga jõulukuuse tuppa toomine. Iga rühm saab endale jõulukuuse. Jõulukuused tõi sellel ja kahel eelmisel aastal lasteaeda üks Eesti suurim jõulukuuskede müüja, metsandusega tegelev Artiston OÜ. Jõulukuuskedele meisterdavad lapsed ehted ise. Rühmaõpetajad annavad tõelise jõulutunde rühmadesse kaunistuste ja jõulutuledega. Hommikusöögidki toimuvad mõnusas jõuluvalguses.
Esimese advendi hommikuks oli muusika- ja liikumisõpetaja Maire, kes on ka 2020. aasta Jõgeva valla koolieelsete lasteasutuste aastaõpetaja, saali loonud tõelise talvevõlumaa. Kui sügisel etendasid õpetajad näidendi „Siili keedupott“, siis nüüd kirjutas õpetaja Inga Filippova etendusele teise osa „Siili jõulud metsas“. Esimesel advendil maskeerisid õpetajad end metsloomadeks ja päkapikkudeks ning esilinastus võis alata. Õpetaja Maire seadis etendusele laulud ja tantsud ning õpetas need lastele selgeks. Seda põnevam ja toredam oli lastel etendust vaadata, tuttavaid kostüümides õpetajaid ja laule ära tunda.

Jaanika Vint, Palamuse lasteaed  Nukitsamees rühmaõpetaja

blog comments powered by Disqus