Jõuluking

Jõuluvana saadikutena esinesid seekord Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna sotsiaaltöö peaspetsialist Aime Meltsas ning Palamuse Lions-klubi president Aivar Kokk. Kingituse andsid nad Lile üle Jõgeva haigla saalis toimunud puudega laste jõulupeol. Kümne tuhande krooni ringis maksnud abivahendid hankiski maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ning sealtpoolt maksti kinni ka suurema osa nende maksumusest. Kohustusliku nn isiku omaosaluse (antud juhul moodustas see 1050 krooni) tasus aga perekond Müürsepa eest Palamuse Lions-klubi.

“Raha heategevuseks kogus Palamuse Lions-klubi sügisesel Suurel Paunvere Väljanäitusel laadalisi toitlustades ning neile lusti pakkudes: meie söögitelgi juures sai raha eest sauna akent sisse lasta, täpsusviskamisega jooke võita jne. Heategevuseks kogutud raha kasutamisel arvestatakse lionite traditsiooni kohaselt klubi presidendi arvamust ning mina pidasin tänavuse presidendina prioriteetseks mõne puudega lapse aitamist. Pöördunud abivajaja otsinguil maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna poole, jõudsime ühiselt arutledes selleni, et võiksime toetada just Lile abivahendite ostmist. Et Palamuse klubi toetab Saare valla tüdrukut, selles pole aga midagi ebaloogilist: meie klubisse kuulub ka Saare valla inimesi,” ütles Aivar Kokk.


Kingitust väärt

“Li on kingitust igati väärt: ta õpib koos endaealiste tervete lastega tavakoolis ja üksnes “neljadele”-“viitele”. Spetsiaalkattega klaviatuur, mis ei lase Li haiguse tõttu “sõnakuulmatutel” sõrmedel valedele klahvidele eksida, ning hiir, mis nö ei jookse mööda lauda eest ära, aitavad tal koolis veelgi paremini hakkama saada,” ütles Aime Meltsas.

Tema sõnul tegid nad haruldaste invaabivahendite kohta järelepärimise nii Saksamaale, Inglismaale kui ka Soome ning põhjanaabrite poolt tuligi sobiv pakkumine. Tellimise vahendajana tuli appi invaabivahendite müügi ja laenutamisega tegelev OÜ Itak: maavalitsus ise poleks saanud välisfirmale abivahendite eest otse maksta. Ja selle üle, et Palamuse Lions-klubi näol ilmus välja veel üks abiline, oli Aime Meltsas ütlemata rõõmus. Kohale jõudis saadetis ülimalt õigel ajal: täpselt päev enne puudega laste jõulupidu.


Unikaalsed vahendid

Kui Kunnar Müürsepp suure paki lahti harutas, oli Li suurest rõõmust ratastoolist välja hüppamas: ta oli abivahendeid kannatamatult oodanud.

“Käisime koos Li ja tema klassijuhataja Helle Värsiga eelnevalt Tallinna Tehnikaülikooli juures uurimas, missugused abivahendid Lile sobiksid,” ütles Li ema Maie Müürsepp. Isa Kunnar lisas, et sellist klaviatuurikatet ja hiirt, nagu Li nüüd sai, polevatki terves Eestis rohkem kui temal ja veel ühel inimesel.

Peale abivahendite hankijate on Li vanemad aga piiritult tänulikud ka Pala Põhikoolile, kus Li õpib: seal toetatakse Lid igati. Pärast jõuluvaheaega saab Li koolis ühe arvuti päris enda kasutada. Klaviatuuri ja hiirt hakkab ta siis kaasas kandma, sest neid läheb vaja ka koduse arvutiga töötamiseks.

Lil on valla poolt palgatud isiklik abistaja Ulvi Tamm, kes temaga koolis kaasas käib. Temagi elu läheb nüüd arvatavasti lihtsamaks, sest mõnegi asja, mille tema varem Li häälimise järgi üles pidi kirjutama, saab Li ise nüüd arvuti abiga kirja panna.

Nii et jõulud on Müürseppade peres tänavu eriti rõõmsad. Palamuse Lions-klubi president ja ASi Cobra Grupp nõukogu esimees Aivar Kokk aga sai veel esmaspäevalgi jõuluvana mängida: ta käis Siimusti lastekodu lastele Cobra Grupi ja Palamuse lionite toetusel muretsetud jõulupakke kätte viimas.

blog comments powered by Disqus