Jõulukaravan jõudis Jõgevale

Esmaspäeval teed alustanud jõulukaravan toimetas seitsmeteistkümnesse Tartu ja Tartumaa, Tallinna, Jõgevamaa ja Ida-Virumaa lastekodusse kingitusi, mida inimesed olid eelnenud kolme nädala jooksul pannud Rimidesse ja Selveritesse paigaldatud kingikogumiskastidesse.

?Pidasime enne annetuskampaania algust nõu lastekodudega ja kuna selgus, et just meisterdamistarbed, lauamängud ja sporditarbed ning uued lasteraamatud oleksid need, mis leiaksid eriti tänuliku vastuvõtu, kogusime sel aastal eelkõige just neid kingitusi,? ütles Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete juht Annela Laaneots.

Annetajaid napilt

Esimese peatuse tegi Jõgevale jõudnud Coca-Cola karavan maa- ja linnavalitsuse ees. Kui jõulukaravaniga kaasa sõitnud jõuluvana, päkapikud ja teised ametlikud isikud olid maavanema kostil käinud, suunduti edasi kultuurikeskuse ette, kus karavanirahval olid vastas Jõgeva linnavalitsuse esindus, Jõgeva jõuluvana, linna lasteaedade lapsed ja muu linnarahvas. Karavanipäkapikud jagasid lastele väikesi kingitusi, linnapea Viktor Svjatõ?ev andis aga karavanijõuluvanale kaasa kingitused Metsatarekese lastele. Punased Coca-Cola sümboolikaga autod, jõuluvanad ja jõulumuusika tekitasid tunde, et oled sattunud telereklaami.

Järgmises järjekorras võtsid karavaniautod linna kahest lasteaiast peale laste tehtud joonistused ja kingitused ning Selverist kogumiskasti pandud kingitused.

?Kardan, et see saak jääb üpris napiks,? oli linnapea Viktor Svjatõ?ev murelik. ?Käisin eile õhtul Selveri kingikasti vaatamas ja pilt oli üpris kurb. Ei tea, kas Jõgeva rahvas pole veel annetama harjunud või polnud kogumiskast välja pandud nii, et see poeskäijatele hästi silma oleks hakanud.?

Õnneks ei pidanud Metsatarekese lapsed leppima üksnes Jõgeva Selverisse toodud kingitustega: karavanirahval oli kaasas ka Tallinnas kogutud kingitusi. Eks Selver ja selles läbiviidavad kampaaniad ole jõgevlaste jaoks tõepoolest veel suhteliselt uued nähtused, mis vajavad natuke harjumist.

Saalitäis kingitusi

Jõgevamaalt suundus jõulukaravan Tartusse ja Tartumaale. Esmaspäeval ja teisipäeval külastas karavan Tallinna, kolmapäeval Ida-Virumaa lastekodusid. Alustasid kolm punast jõuluveokit oma teekonda mööda Baltikumi Leedust, kus ülemöödunud nädala jooksul külastati sealseid koole. Lätis külastas jõulukaravan möödunud nädalal suuri peresid.

?Eestis oleme püüdnud igal aastal külastada jõulukaravaniga erinevaid maakondi,? ütles Annela Laaneots.

Jõulukaravan sõidab jõulu eel mööda Eestit kaheksandat aastat.

?Meie kõige väiksemad olid tulede ja muusikaga punaste autode saabudes vaimustusest lausa endast väljas,? ütles Metsatarekese lastekodu juhataja Marika Tekkel. ?Toodud kingituste hulgas oli DVDdel filme, lauamänge, joonistustarbeid, kenasid märkmikke ja palju muud.?

Metsatarekeses on viimastel päevadel käinud üsna palju külalisi ja nende toodud kingitusi on terve saal täis.

?Päris tükk aega läheb, et kõik üle vaadata ja igale kingitusele õige omanik leida,? ütles Marika Tekkel. ?Asutuste, ettevõtete ja organisatsioonide kõrval ulatavad lastekodudele üha enam abikäe eraisikud ? täiesti tavalised Eestimaa inimesed, kes tunnevad, et neil enda tarvidusest juba üht-teist üle jääb, mida teistega jagada tahaks. Kolmapäevalgi käisid meil külas paar noort lastega Tallinna peret, kes olid meie jaoks kogunud mööblit ja muid vajalikke asju ning kellel oli ka aega mitu tundi meie seltsis veeta. Oleme meile jõulude eel osaks langenud tähelepanust liigutatud ja kõigile kingitusetoojatele väga tänulikud.?

RIINA MÄGI 

blog comments powered by Disqus