Jõulude järelkaja Maarja kooli näiteringilt

?Oma koolist kaugemal ei jõudnuki vana aasta sees selle tükiga esineda, sest saime lavaküpseks just jõuludeks. Seepärast tulimegi Tabiverre, et kasvõi üks etendus anda,? rääkis näiteringi juhendaja, Maarja kooli huvijuht Merle Haossar.

Arvukate laulude-tantsudega pikitud näidendis oli tegelasi kolmekümne ringis, seega tubli veerand kogu  Maarja kooliperest. Näidendi tõi Merle sõnul ?kusagilt kaasa? kooli uus muusikaõpetaja Tiit Raud, kes ka laulud selgeks õpetas ning lavaproovides toeks ja abiks oli.

Võrdlemisi tüüpilise süzheega jõulutükis, kus jõuluvana ja tema kaaskond just enne otsustavat kingijagamisõhtut pahade kollidega kimpu jääb, mängisid peaosi Raul Uus (Jõuluvana), Anne-Liis Raudsep (Jõulumemm), Liina Müürsepp (Jõuluvana teener), Raimo Selgis (Jõulupoiss), Kati Moro (Kollimamma), Õnne Allaje (Kollitüdruk) ja Tiina Sepp (Päkapikuneiu).

Lumehelbekeste, päkapikkude ja kollipoistena said kaasa lüüa nooremate klasside poisid-tüdrukud.

Nagu õiges jõululoos, nii võitis ka siin hea sõna võõra väe. Vastastikune sümpaatia Kollitüdruku ja Jõulupoisi vahel aitas piigal mõista, et Jõuluvana vasaku jala soki näppamine, mille läbi kõik nimed kingipakkidel kollide omadega asendusid, ei ole Jõulumemme poolt mitte ilus ega õiglane tegu.

Kõrva jäid hea kõlaga ja meisterlikult seatud laulud, silma ja hinge noorte näitlejate siiras tegutsemislust, vastastikune heatahtlikkus apsudest ülesaamisel ja väikesele koolile omane ühtekuuluvustunne.

?Mul on hea meel, et lastele meeldib näidendit teha,  enam pole vaja kedagi meelitada ega sundida.  Valida tuli osalisi lauluoskuse järgi, aga mul on tunne, et Tiit Raud paneb peagi laulma ka need lapsed, kes seda varem kunagi teinud pole,? rääkis Merle Haossar ja jutustas, et väga vahva oli kogu koolipere abivalmidus, kui näidendi jaoks oli tarvis kokku otsida karpe-kotte ja klantspabereid, et lavale ?kingikuhilat? tekitada. Kõik olid agarad neid mängukinke kokku organiseerima.

Kevadisteks maakonna näitemängupidustusteks tahetakse selgeks saada lugu Kardemoni linna rahvast ja röövlitest. Õpetaja Merle sõnul on lisaks praegustele tegijatele ka mitmed uued huvilised endast märku andnud. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus