Jõulud ? rahu- ja rõõmupühad

Juba mõnda aega on toimunud jõululaadad ja jõulukontserdid, telefonimängud ja hirmus sagin ja ostupalavik kaubakülluses, nii et oska aga valida! Norra saatis Tallinna hooldekodudele ja tänavalastele 34 tonni kingitusi. Mõte jääb peatuma sõnal ?tänavalaps?. Kuidas meie väikses riigis neid siis nii palju on, kas mitte riik ise süüdi pole?

Meediast kuuleme-loeme haridusfoorumi tööst ja UNESCO programmist ?Haridus kõigile?. Tarka juttu kui palju ja pealiskaudseid tõdesid, varju jäävad aga meie lihtsad asjad igapäevaelust.

Siinjuures meenuvad kaks ütlemist: kes jõulupühade ajal võlgu tuleb küsima, sellele rangid kaela, ja abivajajale ulata õng, mitte kala.

Meil on väga palju andekaid lapsi, neid tuleb avastada, igati abistada ja tunnustada. Nemad on meie riigi alustalad, kui need on tugevad, siis on ka meie riik tugev.

Meeldiv oli maakonnalehest lugeda Jõgeva Ühisgümnaasiumi Xa klassi õpilaste asutatud firmast Ubos, idee sama kooli direktorilt. Pildilt vaatavad vastu kaks naeratavat õpilast, lausa kutsudes endasse uskuma. Oleme tublid, teovõimelised, vajame teie abi, kallid linnaisad, vallaisandad ja teised.

Pildil olev noormees on endine Jõgeva Kunstikooli õpilane, kelle töö ?Natüürmort viiuliga? seisis pikka aega Tallinnas Kullo lastegaleriis näitusel ja kelle kohta üks kunstnik ütles: Andekas poiss!

Kahjuks jäi tal aga kunstikool lõpetamata, vallal ei jätkunud sõidukuludeks ega õppemaksuks raha. Kahju!

On hea, et koolis korraldatakse huvitavaid üritusi ja õpetajad suhtuvad nendesse mõistvalt ega nõua alati range näoga oma aine tuupimist. Lapsed on väsinud ja vajavad rohkem vaheldust ja puhkust.

Tore on jõuluks saada kingitusi, mida sinu laps või lapselaps on oma kätega teinud. Omatehtud asjad sisendavad sooje tundeid ja armastust oma kõige kallimate vastu. Tahame, et meie lastest kasvaksid rõõmsad, terved, targad lapsed, kes juba maas- madalast tunnevad looduses toimuvat, oskavad raamatutähtede kõrval lugeda ka looduseraamatu jälgi ja märke, peavad kalliks oma vanemaid, oma isamaad, et neil poleks edaspidi vajadust välisabile.

JUTA RUUS,
vanaema, kellele lapselaps kinkis omatehtud pingikese

blog comments powered by Disqus