Jõuluajal oli loomapargis rahvarohke

Jõulupühade ajal, täpsemalt 23.–28. detsembrini oli Elistvere loomapark oma sõprade vastu tavapärasest veelgi lahkem. Nimelt pakuti huvilistele tasuta giiditeenust.

Külastajaid jagus, sest loodusesõbrad teavad: loomarahvast pajatava giidi saatel on pargis märksa lõbusam ringi liikuda.

“Tore oli see meie jõuluaeg,” kinnitas loomapargi perenaine ja giid Asta Sarv, kelle sõnul olid maakonnalehes ilmunud reklaami tasuta giiditeenuse kohta tähele pannud üllatavalt paljud.

“Pakkusime välja tasuta giidi gruppidele, kes hommikupoolikul kella 11-ks väravasse kogunevad. Teisipäevases ehk 23. detsembri Vooremaas ilmus reklaam, kolmapäeval võeti veel hoogu, aga neljapäevaks oli info levinud ja rahvas aegsasti platsis,” rääkis Asta, kes oli rahul, et õigeks ajaks kohale tuldi — tavaliselt saabuvat neile esimesed külastajad keskpäeva paiku.  Nüüd oldi väravas valmis juba pisut enne kella 11 ehk avamise eel. Kõige rohkem rahvast käis neljapäeval, reedel ja laupäeval. Pühapäeval, kui ilm järsult külmenes, oli ka külalisi kohe vähem.

Talvine lühem programm

“Lasime giididena käiku  talvise  ehk lühema programmi, et kellelegi jahedus naha vahele ei poeks. Rääkisime põhiliselt loomade elust Eestimaa talves ja sellestki, kuidas loomi ja linde külmal ja lumisel ajal aidata saab.

Meilegi lähevad korda metsaasukad väljaspool aeda ja  me ei unusta ka neile söögipoolist panna. Üks meie külastaja võttis ette retke järve äärde, kus küll praegu laudteedki vee all, ja päris hiljem, et kas meil on siin suuremal hulgal hoolealuseid lahti pääsenud — järveäär puha kitse-, põdra- ja metsseajälgi täis. See on meil muidugi vana nali, et kõiki loomi, kes küla peal pahandust teevad, meilt põgenenuiks peetakse, kaasa arvatud rebased ja ilvesed,” muigas Asta. Tegelikult on aga nipp selles, et vabad loomad lihtsalt teavad, kus süüa saab, ja hoiavad pargi lähedusse.

Loomapargi perenaise sõnul on nad väga tänulikud Vasula aiandile, kust neile tasuta õunu anti. Neidki viidi  ka aia taha, kui oma loomadel juba hambad hellad.

Külalised enamasti täiskasvanud

Jõuluajal tundis loomapargi vastu huvi tavapärasest rohkem täiskasvanuid, kellel sageli kaugemad külalised kaasas. Tuldi peamiselt perekonniti ja et aeg tõesti eriline ning siinkandis lumigi maas, tuli loomapargi töötajatel mõte jõulumeeleolu veelgi rõhutada.

Värava juurde lauale pandi põlema suur küünal, pakuti piparkooke ja kommi. Kommipaberid, muide, pargi uue haldaja RMK logoga. Kassatöötajal oli tore lisakohustus külalistele teed keeta.

“Ma pole ise suur teejooja ja ei oska seda enda arvates ka teha. Aga üks Saaremaalt pärit proua kiitis minu teed väga ja tundis kohe huvi, millest see keedetud on,” oli perenaine ja giid Asta endaga rahul.

Külastajaid käis giidipäevadel 180 ringis, kuid oleks Asta Sarve arvates võinud olla rohkem. Tema sõnul jäid nad oma eripakkumisega pisut hilja peale. Oleks võinud alustada märksa varem ja ka reklaami tulnuks teha aegsasti.

Järgmisel aastal paremini!

Seda meelt, et jõuluaktsiooni varem alustada tuleb, oli ka loomapargi juhataja Sirje Saul.

“See oli meil õige ettevõtmine, aga jäime alustamisega pisut hilja peale — lastel oli juba koolivaheaeg täies hoos. Järgmisel aastal kavatseme alustada juba detsembri alguses ehk koos esimese advendiga. Ja anname sellest aegsasti teada, et loomasõpradel oleks aega plaane teha,” kinnitas ta.

Ka möödunud nädalal, kui veel koolivaheaeg kestis, oli külastajaid Elistveres tavapärasest rohkem.

Loomapark on avatud iga päev kella 11-15, kõik on teretulnud. Suures külaliste- ja seltsieluõhinas pole isegi karu Karoliina mallanud talveunne jääda.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus