Jõuluaeg Tabiveres saab hoo sisse laatade ja kontsertidega

Pärast esimese advendiküünla süütamist Tabivere Vabaajakeskuses jäi jõuluteema vallas mõneks ajaks tagaplaanile, sest tähistamist vajas  ka omavalitsuse juubel. Eelolevast laupäevast saati ollakse taas pühadelainel.

Laupäeval, 17. detsembril algusega kell 14 peetakse vabaajakeskuses jõululaata, korraldajaks Tabivere Lions-klubi, kellele tulevad appi sõbrad Palamuse samast organisatsioonist.

Käsitööd ning muud vajalikku ja kinkideks sobivat pakuvad klubi Lumeroos, Sepamäe talu, Tabivere ja Palamuse lõviklubilased,  Tabivere Aktiviseerimiskeskuse töötuba, Tabivere sotsiaalkeskuse päevakeskus, OÜ Isetehtu ning paljud teised.

Korraldatakse heategevusloterii, kust saadava tuluga toetatakse  majanduslikult vähekindlustatud perede lapsi.

Kell 15.00 algaval kontserdil esinevad Tabivere Huvikooli laulu- ja tantsustuudio lapsed, Maarja-Magdaleena segakoor ja meesansambel. Pisut hiljem on Palamuselt oodata üllatusesinejaid.

Jõulumeeleolus pärastlõuna läheb asjast huvitatute jaoks üle hubaseks õhtuks, sest Lions-klubi liikmed on lubanud küpsetada kohvikõrvaseks kooke ja valmistada salateid. Ka nende suupistete müügist saadud raha läheb heategevaks otstarbeks.   

Pühapäeval, 18. detsembril on võimalik teha jõuluettevalmistusi Maarja rahvamajas, kus Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi liikmed  piparkoogilõhnase jõulumüügi ja töötoad lubavad korraldada.

Seltsi juhatuse esimehe Tiia Pärtelpoja sõnul müüvad kingikotti sobivat omakandi käsitöömeistrid, aga kaupa tullakse pakkuma ka kaugemalt. Töötubades saab õppida nii kuiv- kui märgviltimist, samuti masinaga viltimist, ning meisterdada jõuluehteid. Soovijad võivad käsitöötoas proovida kangast kududa.

Müügil on ka loodustooted ja pisut taaskasutuskaupa,  korraldatakse väike laadaloterii.

Jõulukohvikus saab maitsta maarahvaseltsi liikmete küpsetatud kooke, mängib pühademuusika.

Jõulumüüki korraldatakse teist korda, sest see osutus möödunud talvel väga populaarseks.

Maarja rahvamajja oodatakse ostjaid, meisterdamishuvilisi ja lihtsalt uudistajaid pühapäeval kella 10-15.   

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus