Jõudsime ära oodata!

Kas olete tähele pannud, et kaaskodanike näod viimasel ajal kuidagi rahulolevamad, lausa elevil on?  Loomulikult on selle põhjuseks päikest täis päevad, mis sellest, et külma tuult ja lörtsisadugi veel aeg-ajalt siin ja seal ette tuleb nii märtsis kui aprilliski.

Vanarahvas ütles, et kevadine lumi tulebki talve jooksul sadanule järele, sest koos on kergem ära minna.

Tõepoolest on hanged juba pealt pitsiliseks kulunud ja tunduvalt madalamaks vajunud, tuulevarjulised ja päikseküllased nurmenukid aga kohati lausa lumeta.  Ja rändlinnud, hullukesed, olevat juba ammu kohal! Ju ei jõua nemadki seda aega ära oodata, kui põllud päris paljad  ja putukad-tõugud ärksamalt liikvel, vaid loodavad toidu osas looja peale. Küllap nad midagi leiavadki ja elavad raske aja üle, sest ikka kuuleme igal kevadel  linnulaulu ja sügiseti lahkumas on neid kah üpris arvukalt.

Hommikuti hakkab idapoolne taevaserv juba kella viie paiku õhetama, õhtuti jõuab pärast tööd veel suure valgega pika jalutuskäigu teha. Vahtral on mahl juba tükimat aega liikvel.

Potipõllumeestel on esimesed külvid maas, tublimatel taimeninad juba ilmavalgust nägemas.  Soomaa asukad ankurdavad oma varandust, sest ükskord tuleb see vesi niikuinii. Ööl vastu esmaspäeva ehk 21. märtsil kell 1.21 algab kevad. 

19. märts 2011

blog comments powered by Disqus