Jõu ja Tervise Selts aitab ka arvuti taga istujaid

Kael kange? Valus pead liigutada? Selg teeb valu? Arvuti taga istumine teeb õhtuks olemise päris halvaks? Aitab korralik trenn, kusjuures sagedamini kui kord nädalas.

Ailer Mõtsar Jõu ja Tervise Seltsist kinnitas, et arvuti taga istumine paneb enamasti korraliku põntsu ka sportlikele inimestele, nii et tavaliselt tuleb tal treenima tulnutega alustada ülaselja harjutustega. “Meil on alati ülaselja harjutused, et õlad ei jääks kängu ning inimesel oleks hea rüht.

Juba Lurich ütles, et jõud ja tervis käivad käsikäes. Kui me algul oma mittetulundusühingule nime otsisime, siis saime inspiratsiooni just tema sõnadest. Samamoodi on meie logoga,” rääkis ta.

Korralik treening on parim investeering

Mõtsari hinnangul on treening parim investeering oma kehasse. “See raha teenib sind, ja mida vanemaks saad, seda rohkem hakkab teenima.

Kui midagi oskad ja see tuleb ka hästi välja, siis see teadmine pole midagi väärt, kui sa seda teistega ei jaga.  Meie lähtume sellest ning püüame teisi aidata,” lisas ta.

Mõtsari kinnitusel on muresid päris palju. “Kui uued inimesed meie juurde treenima tulevad, alustame paljudel juhtudel rehabilitatsiooniga, kuigi ei tahaks.”

Kõikidele, kes kavatsevad treenima hakata, soovitab Mõtsar tulla pigem varem, kui hiljaks jääda. “Lõpuks on nii, et pole enam võimalik aidata või nõuab see inimese enda erilist pingutust.”

Jõu ja Tervise Selts asutati 2012. aasta lõpul. “Kui ma Jõgeva põhikooli juures asuvast spordimajast mööda käisin, nägin, et õhtupoolikuti seal tuled enamasti ei põlenud. Mõtlesin, et miks ei võiks siin treenida.”

 Kokkulepped sõlmitud, alustati treeningutega. Algul tassis Ailer Mõtsar enne treeningu algust kõik vahendid ise kodunt kaasa. Ta tunnistas, et see oli üsna tülikas, sest jõutreeninguks vajalik kaalub päris palju. “Vahel sõitsin autoga majale  võimalikult lähedale ja sain ka kooli töötajatelt pahandada, et seal ei tohi autoga sõita. Kui nad aga minu pakke nägid, siis leebusid,” rääkis ta.

Vajalikud vahendid ka tippsportlastele

Tavaline treening Jõu ja Tervise Seltsis kestab koos soojendustega tund aega. Treening on mitmekülgne ja atraktiivne, aeg läheb väga kiiresti. Kokku osaleb ühel treeningul 10 – 20 inimest. Seltsil on liikmeid üle 70, neist treenib aktiivselt umbes 60. Enamasti käivad treenimas  naised, kuid ka meestel ei tasu jõutreeninguid karta.

Päeval kasutab kool spordimaja kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks. Nüüd on ka Jõu ja Tervise Seltsi vahendid kergejõustikuklubi Harta käsutuses, seltsiga on sõlmitud nende tasuta kasutamise leping.

Samas majas teeb jõutreeninguid üks Eesti paremaid teivashüppajaid Reena Koll. Nii kergejõustikus kui ka teivashüppes tuleb treenides kasutada mõningaid klassikalise jõutõste elemente. Varem polnud selleks vajalikke vahendeid, nüüd on kõik olemas.

Hiljuti investeeris selts uutesse vahenditesse ligi kolm tuhat eurot. Selle hulgas on ka Jõgeva linna toetus ja ettevõtjate sponsorsummad. “Ainult oma vahenditest me nii palju investeerida ei suudaks. Kuid nüüd on olemas varustus, millest on unistatud. Soetati kaks kangi, raskused ning spetsiaalne tõstepõrand, mis kannatab välja maha kukkuva kangi raskuse.”

Jõu ja Tervise Seltsis käivad treenimas ka uusi vahendeid soetada aidanud sponsorettevõtete töötajad. Aitajateks olid Pingelang, Seicom, KattoCentre, Juta ja Kaido, COUNTOFF, Karin Peterson ja Jõgeva linnavalitsus. Selts tänab abi eest  veel Erki Erikssoni, Ülle Ottokari ja Kerli Pamberg-Mäge.

Ailer Mõtsar usub, et nüüd ei pea selts lähema kümne aasta jooksul enam midagi nii suurt juurde ostma. “Põlve otsas tegemine hakkas väsitama. Nüüd me ei pea enam mõtlema, kas meil jätkub tõstevahendeid.

Mõtsari kinnitusel on neil nüüd moodsaimad treeningutingimused maakonnas, enamat ei osatagi eriti tahta.

Kert Ustavi koduklubi

Jõu ja Tervise Seltsi liige on ka tõstja Kert Ustav. Tema võistleb kaalukategoorias kuni 95 kilogrammi. Noormees on seadnud eesmärgiks jõuda tõstmises selles kaalukategoorias Euroopa kümne parema hulka. Tänavu 1. märtsil Tallinnas peetud tõstmise Eesti meistrivõistlustel võitis jõgevalane Kert Ustav hõbemedali. Ta sai kehakaalus kuni 94 kg kogusummas kirja 273 kg (rebimises 121 kg + tõukamises 152 kg).

Varem ei olnud Ustavil Jõgeval võimalik nii treenida, nagu vaja, ta pidi selleks sõitma Tabiverre või Tartusse. Tabiveres on Kerdil võimalik ka praegu kaks korda nädalas kogenud treenerite käe all treenida.

Ailer Mõtsar soovib tuleva aasta algul minna Suurbritanniasse end täiendama. “Seal on unistuste klubi, mis paneb treeningutel põhirõhu just keha kompositsiooni muutmisele,” rääkis ta.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus